Spełnione marzenie

                Ciężko chora Paulina, amatorka fotografii, szczególnie lubi fotografować zwierzęta. Długo marzyła 

o profesjonalnym aparacie fotograficznym z wymiennymi obiektywami. Jej marzenie spełniło się dzięki Fundacji Mam Marzenie, która podjęła się znalezienia sponsora oraz Spółce Arche, która pokryła koszty wymarzonego sprzętu.

                Paulina jest pogodną dwunastolatką, bardzo komunikatywną. Lubi malować i rysować, jednak jej prawdziwym hobby jest fotografia. To jej dziewczynka oddaje się z zapałem, kiedy tylko ciocia pożyczy jej swój „wypasiony” aparat. Wtedy też, dobierając odpowiednią perspektywę, robi zdjęcia wszystkim wokoło, w szczególności zaś ukochanym psom.

 

                Paulina marzyła o aparacie fotograficznym z wymiennymi obiektywami i obiektywie - całość marki Canon. Marzenie spełniło się. Przekazanie aparatu odbyło się w Pałacu Łochów 6 lipca b.r. i była to niespodzianka dla dziewczynki, gdyż rodzice przywieźli Paulinę pod pretekstem wakacyjnego wypoczynku. Na miejscu aparat wręczył Prezes zarządu Spółki Arche - Władysław Grochowski oraz reprezentanci Fundacji Mam Marzenie.

                Fundacja Mam Marzenie od 11 lat spełnia marzenia dzieci, które cierpią na choroby zagrażające życiu. Dzięki wsparciu wielu firm i osób prywatnych oraz zaangażowaniu wolontariuszy w całym kraju, udało się zrealizować do tej pory ponad 5000 niezwykłych pragnień  podopiecznych. Dzieci marzą o tym by kimś zostać, kogoś spotkać, coś zobaczyć lub dostać. Granicą marzeń staje się wówczas granica wyobraźni. Wolontariusze dokładają zaś wszelkich starań, by dzieci mogły choć na chwilę zapomnieć o chorobie i uwierzyć, że marzenia naprawdę mogą się ziścić. Ambasadorem oraz wolontariuszem Fundacji jest Małgorzata Kożuchowska. Aktorka z zaangażowaniem pomaga w spełnieniu marzeń, dając wyraz swojej niezachwianej wiary w  ich siłę i wartość.

Fundacja, oprócz spełniania pragnień dzieci, co roku organizuje w 16 miastach Polski Ogólnopolski Dzień Marzeń, podczas którego lekarze onkolodzy badają profilaktycznie dzieci i uczą rodziców rozpoznawania pierwszych objawów chorób nowotworowych. Najważniejszym bowiem marzeniem wszystkich jest zdrowie.

R

 
Michal Krupa