Szmaragdowe Gody

                W dniu 20. czerwca b.r. w Łochowie miała miejsce niecodzienna uroczystość „Szmaragdowych Godów” Państwa Zofii i Tadeusza Czajków zamieszkałych w Ostrówku. Małżonkowie zawierali związek małżeński dnia 12.06.1959 w Stoczku.

                Uroczystość Jubileuszu zorganizowano dla uhonorowania zgodnego i przykładnego pożycia małżeńskiego Jubilatów. Minęło ponad 55 lat od momentu kiedy przysięgali sobie wierność i nieskończoną miłość. Przyrzeczenia tego dotrzymali mimo wielu zdarzeń losu. Przeszli długą drogę wspólnego życia, a dziś z dumą mogą spoglądać na wspólne dokonania. Idąc razem okazali się silniejsi od życiowych przeciwności.

 

Państwo Zofia i Tadeusz Czajka są wzorem zgody i miłości małżeńskiej dla tych wszystkich, którzy postanowili się związać węzłem małżeńskim. Z pewnością są również wzorem dla najbliższych, dzieci, wnuków, prawnuków którzy licznie uczestniczyli w uroczystości.

                W Jubileuszu udział wzięli również przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Łochowie Burmistrz Łochowa p. Marian Dzięcioł i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Łochowie p. Beata Kokosza. Już od początku uroczystości o odpowiednią oprawę i atmosferę zadbała „Kapela Łochowska” przygrywając Jubilatom i licznie zgromadzonym gościom melodyjne piosenki. Jubilaci zostali odznaczeni przez Burmistrza Łochowa medalami za długoletnie pożycie małżeńskie nadanymi im przez Prezydent RP. Wręczono im legitymacje, dyplom i pamiątkową księgę. Był bukiet czerwonych róż i upominek dla małżonków. Jubilatom odśpiewano przy akompaniamencie Kapeli Łochowskiej gromkie 100 lat oraz nagrodzono ich burzą oklasków. Rocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem. Miłość, szacunek, poświęcenie, liczne kompromisy, chwile dobre i złe. Wspólny dom, rodzina, dzieci, wnuki. Tylko nieliczni mogą pochwalić się tak długim stażem małżeńskim, dlatego też Szmaragdowym Jubilatom życzymy dalszych szczęśliwych lat pełnych zdrowia i spokoju. Ich długoletnie pożycie małżeńskie dowodzi, że mimo upływu czasu i zmian w otaczającym świecie rodzina jest najważniejszą ostoją, do której zawsze powinniśmy wracać.

Drodzy Jubilaci Pani Zofio, Panie Tadeuszu przyjmijcie życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności i samych radosnych dni. Niech w Waszej dalszej wspólnej drodze nie opuszcza Was zdrowie, szczęście, uśmiech i wszelka pomyślność. Niech jesień Waszego życia trwa w zadowoleniu i spokoju, niech przyniesie kolejne, równie wspaniałe rocznice.

„szczęśliwej podróży do kolejnych jubileuszy,

niech dalszy los kłania się w pas,

sto lat, sto lat jeszcze raz."

 

                Beata Kokosza

 
Michal Krupa