Ruszyła wakacyjna piłkarska liga

Pod patronatem Starosty Węgrowskiego - Krzysztofa Fedorczyka - w niedzielę 29 czerwca 2014 roku "ruszyła" Wakacyjna Powiatowa Liga Piłki Nożnej. Uroczystego otwarcia cyklu turniejów w jego imieniu dokonał Tadeusz Krupa - Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki. Pierwszym turniejem jaki został rozegrany w jej ramach był Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Łochowa - Mariana Dzięcioła.

W zawodach, w ramach łochowskiego turnieju uczestniczyło 12 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy gdzie grały one systemem każdy z każdym. Następnie do systemu pucharowego przechodziły trzy najlepsze drużyny.

Zawody rozegrane zostały podczas piłkarskiego pikniku, jaki odbył się tego dnia na boisku K.S. Liwia w Łochowie. Gospodarze obiektu wykazali się wyjątkowym zmysłem organizacyjnym, co spowodowało, że turniej przebiegał sprawnie.

Podczas pikniku odbyły się również konkursy piłkarskie dla dzieci: strzał na celność, żonglerka i slalom z piłką, w których można było zdobyć nagrody i medale ufundowane przez Burmistrza Łochowa. Rozegrany został również mecz towarzyski rocznika 2004 pomiędzy drużynami "Trójka" Łochów - "Błyskawica" Warszawa zakończony wynikiem 6-1.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. UKS 1 Węgrów, 2. Miła Ekipka Łochów, 3. Grzmiąca... Łochów, 4. Dream Team Ogrodniki, 5. Młode Wilki Ostrówek, 6. Ekipka Sadowne, 7. EMP Baczki, 8. Starawieś
9. OSP Łochów, 10. ŁKS Łazy, 11. Stanwoj Stoczek, 12. FC Paplin. Królem strzelców turnieju został Adrian Wielądek (UKS 1 Węgrów), zaś najlepszym bramkarzem Andrzej Gierej (Dream Team Ogrodniki). Sędziowali: Piotr Pniewski i Łukasz Krystosiak.

Wakacyjna Powiatowa Liga Piłki Nożnej składa się z czterech turniejów: o Puchar Burmistrza Łochowa (rozegrany 29 czerwca), o puchar Wójta  Gminy Miedzna (6 lipca), o Puchar Burmistrza Węgrowa (13 lipca), a na zamknięcie - o Puchar Wójta Gminy Stoczek (20 lipca) na Orliku w Grygrowie. Dorobek punktowy drużyn startujących w poszczególnych turniejach pozwoli na wyłonienie najlepszych drużyn całego cyklu turniejów - o Puchar Starosty Węgrowskiego.