Oaza

         Od kilku dni mamy już czerwiec - miesiąc, w którym kończymy naukę szkolną i akademicką. Dzieci mają w końcu upragniony czas na odpoczynek, młodzież może w końcu pożyć 2 miesiące bez stresu, a studenci szukają pracy dorywczej na wakacje. Jednak jest pewna płaszczyzna, od której odpoczynku nie ma nigdy.

         Chodzi o nasze życie duchowe i religijne. Jeśli robisz sobie przerwę od Boga to znaczy, że dzieje się z Tobą coś złego. I w tym miejscu nasuwa się pytanie jak być bliżej Boga? Jak żyć, aby był On ze mnie zadowolony? Co robić, aby nie sprawiać Mu bólu i przykrości? Od kilkudziesięciu lat w Polsce działa Ruch Światło-Życie, który został założony przez Franciszka Blachnickiego.

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół. To trochę z wiedzy encyklopedycznej.

         Co tak naprawdę robimy w oazie? Codziennie masz czas zarówno na modlitwę oraz na granie w piłkę (jeśli chodzi o część męską) oraz na pogaduchy (jeśli chodzi o część damską). Oprócz tego zdobędziesz wiele umiejętności, które z roku na rok coraz bardziej będą się przydawały w dorosłym życiu. Oaza nauczy Cię robić kanapki, obierać ziemniaki, zmywać oraz sprzątać po sobie oraz po innych. Poczujesz odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za drugiego człowieka. Oaza jest ruchem wyjątkowo wymagającym od ludzi. Przede wszystkim chodzi tu o służbę drugiemu człowiekowi oraz o bezinteresowną miłość AGAPE, czyli taką jakiej uczył nas Jezus Chrystus. Jak mówi jeden z liderów oazy drohiczyńskiej ks. Dariusz Kucharek "Starszym, czyli takim, którzy kwalifikują się już na Oazy Nowego Życia, powiem tak: jeśli chcesz zmienić coś w swoim życiu i zobaczyć, że jesteś człowiekiem wartościowym to przyjedź na oazę. Małym dzieciom z kolei powiem tak: jak chcesz zobaczyć, co to znaczy być dzieckiem Pana Boga to przyjedź na oazę.". My jako animatorzy podpisujemy się pod tymi słowami dwoma rękami i nogami! Informacje o oazach, materiały filmowe oraz przede wszystkim zapisy znajdziecie na naszej stronie internetowej:

ZAPISY i informacje znajdziecie na: www.oazadrohiczynska.wordpress.pl  lub pod nr telefonu: 607 055 411

 

Paweł Gołaszewski

 
Michal Krupa