Policyjne info - Czerwiec 2014

Objęcie stanowiska Komendanta KP w Łochowie

 

2. czerwca odbyła się uroczystość objęcia stanowiska Komendanta Komisariatu Policji w Łochowie, podczas której Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie nadkom. Mirosław Olszewski, wręczył nadkom. Mariuszowi Okulusowi rozkaz o powołaniu na to stanowisko. Nadkom. Mariusz Okulus w Policji służy od 2000 roku. W Komendzie Powiatowej Policji w Węgrowie od 2005 roku. Od początku służby w KPP w Węgrowie (od 2005 r.) związany był z pionem kryminalnym

, gdzie awansował do stanowiska Kierownika Referatu Operacyjno-Rozpoznawczego Wydziału Kryminalnego, a następnie na stanowisko Z-cy Naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP w Węgrowie.

 

Zatrzymany z narkotykami

 

30 maja policjanci z KP w Łochowie zatrzymali na terenie gm. Sadowne 18-letniego mieszkańca pow. ostrowskiego, u którego podczas kontroli osobistej ujawnili marihuanę oraz 12 torebek foliowych z zawartością amfetaminy i mefedronu. Zatrzymany usłyszał zarzuty posiadania i udzielania środków odurzających innym osobom. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

 

Areszt za rozbój

 

26. maja doszło do zatrzymania i osadzenia w policyjnym areszcie 41-letniego mężczyzny, mieszkańca naszego powiatu, który w kwietniu tego roku na terenie gminy Łochów dopuścił się przemocy wobec innego mężczyzny. Uderzał pięścią w twarz i głowę, kopał a później przywłaszczył zegarek. Mężczyzna był już w przeszłości karany za podobne przestępstwo. Prokuratura postawiła mu zarzuty dokonania rozboju a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Wypadek w Łochowie

 

22. maja około godziny 17.10 w Łochowie doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci biorący udział w czynnościach wstępnie ustalili, że 41-letni kierujący peugeot w wyniku niezachowania należytej odległości oraz bezpiecznego odstępu uderzył w tył toyoty, która rozpoczęła manewr skrętu w lewo. W wyniku zderzenia pojazdów 19-letnia kierująca Toyotą i 13-letni pasażer z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Węgrowie. 

 

Medale za zasługi dla pożarnictwa

 

Podczas obchodów Dnia Strażaka - dn. 21 maja - w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie asp. Marek Adamczuk policjant wydziału ruchu drogowego oraz asp. Jerzy Bolesta kierownik rewiru dzielnicowych otrzymali złote medale za zasługi dla pożarnictwa.

Od. Red.: Medal otrzymał również nadleśniczy nadleśnictwa Łochów p. Bogusław Piątek.

 

„Trzeźwy Poranek” w powiecie

 

Podczas cyklicznych działań „Trzeźwy Poranek” przeprowadzonych w dniach 18 i 19 maja przez węgrowską komendę skontrolowano blisko 320 kierujących i zatrzymano cztery osoby kierujące po alkoholu. W trakcie kontroli zatrzymano jedną osobę w stanie nietrzeźwości i trzy w stanie po użyciu alkoholu, m.in. w Kamionnie, gdzie kierujący oplem miał blisko pół promila alkoholu w organizmie.

 

Miał nielegalną amunicję

 

W trakcie przeprowadzonego 14 maja przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych u 54-latka, mieszkańca gm. Stoczek funkcjonariusze łochowskiego komisariatu ujawnili m.in. proch, 240 sztuk amunicji różnego kalibru, ponad 800 łusek od pocisków artyleryjskich, szkatułę z odznaczeniami i medalami. Ustalono, że odnalezione przedmioty pochodzą z okresu II wojny światowej. Za nielegalne posiadanie amunicji 54-latkowi grozi do 8 lat więzienia.

 

Jazda z promilami

 

Węgrowscy policjanci zatrzymali 8 maja, około godziny 23.15 w Łochowie, 35-letniego mieszkańca powiatu węgrowskiego, który kierował Volkswagenem będąc pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości i okazało się, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Grozi jemu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Włamał się do domku letniskowego

 

Do włamania doszło na terenie gminy Łochów dn. 2. czerwca. Sprawca działając w nocy włamał się na początku do budynku gospodarczego, z którego zabrał kury a następnie włamał się do domku letniskowego, z którego wyniósł czajnik elektryczny. Już następnego dnia łochowscy policjanci zatrzymali podejrzanego o włamania. 36-letniego mieszkańca gm. Łochów osadzono w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

 

Odzyskali skradzioną klacz ze źrebakiem

 

Zgłoszenie o kradzieży klaczy ze źrebakiem dyżurny węgrowskiej komendy przyjął w niedzielę - 1 czerwca. Okazało się, że klacz wraz ze źrebakiem została skradziona w nocy 31.05/1.06 w Łochowie. W kilka dni po kradzieży łochowscy funkcjonariusze wspólnie z policjantami z komisariatu w Jadowie ustalili miejsce przebywania zwierząt. Na jednej z posesji w gm. Zabrodzie w pow. wyszkowskim w zamkniętej stodole rozpoznano skradzioną klacz ze źrebakiem i przekazano właścicielowi. Funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby podejrzane. Dwie z nich usłyszały zarzuty paserstwa, natomiast 33-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty kradzieży. Sąd zastosował wobec niego dozór policyjny, ponieważ w przeszłości był już karany za podobne przestępstwo. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

 

Za: KPP Węgrów

 
Michal Krupa