Radość i uśmiech dziecka

                Dnia 1 czerwca br. Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łochowie wraz z Miejskim i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łochowie zorganizowali festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Większość festynowych atrakcji odbywała się na placu szkolnym mieszczącym się przy szkole.

                Rozpoczęcie festynu miało miejsce o 14.00. Na scenie występowały dzieci z okolicznych szkół, m.in. dzieci ze szkoły - współorganizatora festynu - z przedstawieniem teatralnym „Czerwony Kapturek”.

Można było też zobaczyć pokaz umiejętności cheerleaderek z tej szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej  Nr 1 im. Baonu Nadbużańskiego AK w Łochowie. Na scenie zaprezentowali się również uczniowie z Ogniska Muzycznego działającego w MiGOK w Łochowie.

                Na najmłodszych uczestników zabawy  czekały liczne atrakcje w postaci: przejażdżki bryczką, dmuchanych zjeżdżalni, trampoliny bungee, stoisk z watą cukrową, popcornem, sklepiku z lodami i z zabawkami. Okoliczne stoiska gastronomiczne oferowały m.in. słodkości w postaci przepysznych ciast upieczonych przez rodziców. W sprzedaży były również ciepłe posiłki, takie jak: kiełbaski z grilla, grochówka oraz kawa, herbata. Było też coś i dla ducha - do nabycia ciekawe publikacje książkowe, m.in. bogato ilustrowane albumy, książki dla dzieci. Jedną z głównych stoiskowych atrakcji przygotowanych przez MiGOK było malowanie dzieciom twarzy, które to wśród najmłodszych cieszyło się ogromnym powodzeniem. Prowadzony był  również kącik plastyczny, w którym zorganizowano konkurs na najładniejszy rysunek. Obok stoiska MiGOK-u Pan Roman Kuzelak zorganizował warsztaty ceramiczne, one również wzbudzały wśród wszystkich uczestników duże zainteresowanie. Pracownicy MiGOK prowadzili dla dzieci zabawy ruchowo-animacyjne. Wielu emocji dostarczyło przeciąganie liny, gonienie węża, zabawy z chustą animacyjną, skakanie na skakankach. Festyn zakończył się losowaniem nagród w postaci dwóch rowerów, ufundowanych przez Burmistrza Łochowa - Mariana Dzięcioła.

                Cały festyn cieszył się ogromnym powodzeniem. Przybyły liczne rzesze rodzin wraz ze swoimi pociechami. Organizatorzy zadbali o to, aby każde dziecko czuło się szczęśliwe. Wiele wspaniałych atrakcji sprawiło, że dzień ten był dniem niezwykłym, niezapomnianym, nie tylko dla dzieci, ale i ich opiekunów.

 

Renata Gąsiorek, Karolina Gromek

 
Michal Krupa