Otwarte drzwi w Gwizdałach

                6 kwietna br. w Przedszkolu Wojtka Strażaka i Szkole Podstawowej w Gwizdałach to dzień otwarty. Na początku spotkania Wicedyrektor - Grażyna Pióro przywitała wszystkich przybyłych gości i zaprosiła do wspólnego spędzenia czasu. Pierwszym punktem programu artystycznego był występ przedszkolaków przygotowany przez nauczycielki przedszkola: Marzenę Dębiec, Urszulę Jaskuła, Urszulę Nieborek i Barbarę Balcer. Następnie wystąpił zespół Chirliderek z klas 0-3, nad którym pieczę trzyma Joanna Szelest.

 

                Po części artystycznej zaproszeni goście mogli skorzystać z licznych atrakcji, przygotowanych przez organizatorów. Czynna była kawiarenka, w której serwowano domowe wypieki. Wystawa prac koronkowych Mirosławy Stępień - nauczycielki tutejszej szkoły. Przygotowała ona też, wraz z uczniami klas starszych stanowisko doświadczalne. Można tam było zobaczyć i zrobić zimny płomień, zrozumieć działanie światłowodu oraz szereg innych ciekawostek z edukacji przyrodniczo-technicznej. Wystawę prac plastycznych uczniów klasy I przygotowała wychowawczyni Małgorzata Molska, zaś zajęcia sportowe przygotowała Iwona Pogorzelska, nauczycielka wychowania fizycznego. Chętni mogli wykazać się sprawnością, biorąc udział w licznych zawodach sportowych. Dla zwycięzców czekały nagrody.

                Plener malarski, pod czujnym okiem Rafała Żywczyńskiego, zgromadził wielu młodych artystów, spod których pędzli wychodziły piękne prace plastyczne. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko tworzenia palm wielkanocnych, które prowadziły: Barbara Sobolewska i Joanna Powierża. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się kącik malowania twarzy. Spod rąk Anny Bogunieckiej - logopedki i Moniki Marcheluk - jednej z mam, dzieci przeistaczały się w cudne bajkowe postacie. Było to zrobione tak perfekcyjnie, że trzymało jeszcze na drugi dzień. W tym dniu nie mogło zabraknąć patrona przedszkola – strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Panowie zjawili się w galowych mundurach z pełnym ekwipunkiem i udostępnili dzieciom do oglądania wóz strażacki. Podsumowując dzień należy stwierdzić, że impreza się udała, sądząc po reakcjach gości, rodziców i dzieci. Rodzice sugerowali, żeby takie imprezy odbywały się częściej. Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w organizacji tej imprezy.

                Natomiast następnego dnia w naszej szkole odbyło się spotkanie poetyckie dla uczniów gimnazjum i nauczycieli ze Stanisławem Grądzkim – promującym jednocześnie jego najnowszy tomik poezji - "SGraffito - wiersze nowe i wybrane". Po przybliżeniu sylwetki poety, jego dotychczasowego dorobku zawodowego i artystycznego wybrani uczniowie z klasy II i jedna uczennica z klasy I gimnazjum, recytowali wiersze autora, z przy muzyce Antonio Vivaldiego. Po części artystycznej dwie uczennice z klasy III przeprowadziły wywiad z poetą, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o utworach poety.

                Na zakończenie spotkania Dyrektor - Katarzyna Borowska-Paź podziękowała gościowi za przybycie i wręczyła upominek przygotowany przez naszego szkolnego artystę - Romana Kuzelyaka. Następnie zaproszony poeta złożył imienne dedykacje na kilku egzemplarzach swego najnowszego tomiku poezji i przekazał je uczniom, biorącym udział w przedstawieniu, nauczycielom, oraz do biblioteki szkolnej.

                RŻ 

 
Michal Krupa