Wicemistrz Polski!

                Cztery najlepsze drużyny unihokejowe w Polsce: Fenomen Babimost, MUKS Zielonka, UKS Absolwent Siedlec oraz ULKS Olimpia Łochów (wyłonione w drodze rozgrywek grupowych), spotkały się w dn. 11-13. kwietnia w Zielonce, aby rywalizować o medale Mistrzostw Polski w kat. juniorów starszy. 

                W meczu otwarcia Olimpia pokonała drużynę z woj. lubuskiego Fenomen Babimost 8 – 4 (3:3, 2:1, 3:0). W spotkaniu „derbowym” musieliśmy uznać po raz kolejny wyższość Zielonki po dramatycznym spotkaniu i dogrywce 7 – 6 (2:1, 3:5, 1:0) (1:0). I mimo porażki w rzutach karnych w ostatnim meczu z UKS Absolwent Siedlec 5 – 6 (2:1, 0:2, 3:2) (0-0), Olimpia Łochów wywalczyła wicemistrzostwo Polski.

Uważam, że srebrny medal, który zdobyliśmy w finale Mistrzostw Polski w Zielonce jest dla nas dużym sukcesem.Do złota zabrakło naprawdę niewiele i przez wiele dni będę miał w pamięci przegrany sobotni mecz z drużyną z Zielonki, w którym bramkę wyrównującą straciliśmy na 1 min i 20 sek. przed końcem regulaminowego czasu gry, a w dogrywce graliśmy w osłabieniu. Ten mecz powinniśmy wygrać. Co do mojej gry uważam, że miałem lepsze i gorsze fragmenty meczów, żałuję kilku świetnych sytuacji do strzelenia bramki, przy niektórych straconych golach mogłem zachować się lepiej, jednak biorąc pod uwagę całokształt, jestem z siebie zadowolony, a ponadto uważam, że jako drużyna zagraliśmy bardzo dobry turniej, pomimo tego, że nie mieliśmy nawet pełnych dwóch piątek do gry, co skutkowało tym, że niektórzy nasi zawodnicy nie schodzili przez całą tercję! Dziękuję Trenerom, kolegom z drużyny i wszystkim, którzy nas wspierali, a szczególnie kilkuosobowej grupie kibiców z Łochowa”  - podsumował występ Olimpii Karol Miszczuk.

Drużyna

Bramki

Pkt

MUKS Zielonka

27 - 17

8

ULKS Olimpia Łochów

19 - 17

5

UKS Fenomen Babimost

14 - 18

3

UKS Absolwent Siedlec

17 - 25

2

Naszych dwóch zawodników zostało wyróżnionych w All Star Finału A tych Mistrzostw: 

Bramkarz: Konrad Miszczuk (Olimpia Łochów), Obrońcy: Rafał Fliegner (Absolwent Siedlec), Filip Łukaszewski (Fenomen Babimost), Atakujący: Michał Sieńko (MUKS Zielonka), Adrian Rudnik (MUKS Zielonka), Karol Miszczuk (Olimpia Łochów).

                J.S.

P.S. W unihokeju juniorów młodszych trwają przygotowania do Finałów Mistrzostw Polski w Babimoście, jaki odbędzie się w dniach 10-11. maja. W towarzyskim turnieju o Puchar Dyrektora OSIR w Grodzisku Mazowieckim przeprowadzonym 4. maja zajęliśmy I miejsce, pokonując Nową Łódź 3:1; UKS Chudek 10 - 3 i gospodarza turnieju ULKS Józefinę 5-4. 

 
Michal Krupa