Policyjne info - Maj 2014

                Majowy weekend na drogach

                W związku z długim weekendem majowym i spodziewanym wzrostem natężenia ruchu węgrowscy policjanci od środy 30 kwietnia do poniedziałku 5 maja, przeprowadzili wzmożone działania na drogach powiatu, w tym prewencyjne ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń. Na drogach w powiecie węgrowskim doszło do 7 kolizji drogowych (Gm. Grębków, Korytnica, Stoczek) oraz ujawniono 2 nietrzeźwych kierujących i 3 osoby w stanie po użyciu alkoholu, m.in. na terenie gm. Łochów, gdzie zatrzymano 61-letniego mężczyznę kierującego Daewoo, mającego blisko promil alkoholu w organizmie.

 

O Puchar Komendanta

 27. kwietnia Klub Strzelectwa Sportowego „Feniks” w Węgrowie zorganizował zawody strzeleckie o Puchar Komendanta Policji w Węgrowie. W zawodach wzięło udział 30 osób z Klubu „Feniks”, „Dragon” oraz funkcjonariusze Policji w Węgrowie. Zawodnicy musieli zmierzyć się w konkurencjach indywidualnych, w których znalazło się m.in. strzelanie z pistoletu sportowego, pistoletu centralnego zapłonu oraz karabinu sportowego. I miejsce zdobył Mirosław Szymańczyk z KSS Feniks, II€-“ Bogusław Orzech z SKSS Dragon a III był Krzysztof Supeł z KSS Feniks.

Potrącenie pieszego

26. kwietnia około godziny 20.15 na drodze krajowej 50 w Łochowie doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci biorący udział w czynnościach wstępnie ustalili, że 21-letni kierujący Mazdą potrącił pieszego. Podczas wyprzedzania mężczyzna nie zachował należytej ostrożności oraz nie dostosował prędkości do warunków na drodze. W wyniku zderzenia 39-letni mieszkaniec gm. Stoczek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. 

Zatrzymany za kradzież

W nocy z 23. kwietnia w Łazach doszło do kradzieży. Podejrzany mężczyzna wspólnie z innymi osobami włamał się do sklepu, z którego ukradł artykuły spożywcze, kosmetyki oraz karty doładowujące. Tej samej nocy mężczyzna przywłaszczył również dwa rowery. Łochowscy funkcjonariusze w kilka godzin po włamaniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże i osadzili go w policyjnym areszcie. Zatrzymany to mieszkaniec powiatu wyszkowskiego w wieku 37 lat. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Wielkanocny weekend w powiecie węgrowskim

W związku ze Świętami Wielkanocnymi, policjanci przeprowadzili na terenie powiatu węgrowskiego akcję „Wielkanoc 2014”. Podczas akcji, trwającej od 18 kwietnia do 21 kwietnia doszło do 4 kolizji i 1 wypadku, w którym 2 osoby zostały ranne, ponadto zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących.

Jeździli po alkoholu

Podczas weekendu 11-13 kwietnia policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Do pierwszego zatrzymania doszło 11.04. w Kamionnie, gdzie podczas  kontroli drogowej zatrzymano kierującego toyotą, 61-letniego mężczyznę, który w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu. Tego samego dnia doszło do kolejnego zatrzymania na terenie gm. Liw. 26-letni kierowca motocykla miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejne zatrzymanie miało miejsce na terenie gm. Korytnica (13.IV.), gdzie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena, którego kierujący był w stanie nietrzeźwości. 23-letni mieszkaniec Warszawy - ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwym kierującym zatrzymano prawa jazdy i udaremniono dalsza jadę. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

„Bezpieczny Pieszy”

W weekend 11-13 kwietnia zwiększona ilość patroli ruchu drogowego dbała o bezpieczeństwo i porządek na drogach powiatu poprzez działania prewencyjne „Bezpieczny Pieszy”, ukierunkowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego, zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym.  Funkcjonariusze eliminowali z ruchu nietrzeźwych kierujących, zawracali szczególną uwagę na wykroczenia pieszych oraz na te wykroczenia kierujących pojazdami, które najczęściej są przyczynami wypadków drogowych. Zatrzymano 7 niechronionych uczestników ruchu drogowego, za przechodzenie w miejscach niedozwolonych. Za te wykroczenie na pieszych zostały nałożone mandaty karne i pouczenia. Funkcjonariusze zatrzymali także jednego kierującego, który nieprawidłowo przejeżdżał przez przejście dla pieszych.

Wypadek w Budziskach

Na trasie Budziska-Gwizdały doszło 10 kwietnia do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzystki. Kierujący samochodem zbiegł z miejsca zdarzenia. Policjanci biorący udział w czynnościach wstępnie ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym potrącił jadącą w tym samym kierunku rowerzystkę i zbiegł z miejsca zdarzenia. W wyniku zderzenia 67-letnia mieszkanka gm. Łochów została przewieziona do szpitala w Wyszkowie.  Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia ustali kierującego pojazdem. Okazał się nim 33-letni mężczyznę, który kierował Mercedesem. Po zatrzymaniu mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty spowodowania wypadku oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanej w wypadku. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 8 lat.

                Za: KP Węgrów

 
Michal Krupa