Jubileusze małżeńskie

Bądźcie dla siebie i ziarnem pieprzu i szczyptą soli,

I tym co cieszy i tym co boli…

Trwajcie razem, gdy miłość w rozkwicie

I gdy ku jesieni swe kroki skieruje życie…

 

                W niezwykle uroczystej oprawie w dniu 29 marca br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie 14 par małżeńskich mieszkających na terenie naszej gminy świętowało „Złote, Szmaragdowe i Diamentowe Gody”.

50-lecie małżeństwa - Jubileusz „Złotych Godów” obchodziło 12 par:

Zofia i Jan Gołębiewscy - Ostrówek

Zofia i Kazimierz Marczak - Łosiewice

Stanisława i Jerzy Sobiescy - Ostrówek

Zofia i Roman Wołynko - Barchów

Stefania i Mieczysław Powierza - Łochów

Zofia i Wiesław Sulich - Łochów

Anna i Władysław Strąk - Matały

Krystyna i Edward Nurkiewicz - Laski

Zofia i Jan Szydlik - Jasiorówka

Władysława i Kazimierz Molscy - Ogrodniki

Helena i Kazimierz Cyrych - Kamionna

Wanda i Dominik Chmielewscy - Łochów

                55-lecie małżeństwa – Jubileusz „Szmaragdowych Godów” obchodzili Państwo Stanisława i Tadeusz Myszkowscy, zam. w Ogrodnikach. 60-lecie małżeństwa - Jubileusz „Diamentowych Godów” obchodzili Państwo Janina i Stanisław Sówka, zam. w Ostrówku.

                W tym wyjątkowym wydarzeniu Jubilatom i ich rodzinom towarzyszyli przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz p. Marian Dzięcioł, Wiceburmistrz p. Urszula Kalinowska, Przewodniczący Rady Miejskiej p. Andrzej Suchenek oraz jego z-ca p. Mirosław Ziółkowski.

                Złote, Szmaragdowe i Diamentowe Gody to wydarzenie niezwykłe, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50,55 i 60 latach pożycia małżeńskiego. Wspólne pół wieku to dowód wzajemnej miłości, zrozumienia istoty związku małżeńskiego i zbudowanie trwałego gmachu, któremu na imię „rodzina”. To wspaniały wzór mądrego życia i przykład dla młodych, którzy decydują się związać węzłem małżeńskim zakładając rodzinę.50 lat budowania wspólnego ogniska domowego, to lata przepełnione troską o swoich współmałżonków, dzieci, wnuki a wreszcie prawnuki. Jubilaci to wzór zgody i miłości małżeńskiej. Tylko nieliczni mają możność i zaszczyt obchodzić tak wspaniałe Jubileusze.

                Z rąk Burmistrza Łochowa Jubilaci otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie, którymi odznaczył ich Prezydent RP. Każda para oprócz medali otrzymała legitymacje, dyplomy oraz pamiątkowe okolicznościowe księgi. Miłym akcentem były bukiety czerwonych róż. Do życzeń Kierownik USC dołączył się Przewodniczący p. Andrzej Suchenek, który w imieniu władz samorządowych wyraził podziw i szacunek za długoletnie pożycie małżeńskie. Podziękował Jubilatom za wielki wysiłek utrzymania związku, życzył zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności na następne lata.

                Po części oficjalnej Kierownik USC Kokosza Beata zaprosiła Jubilatów i przybyłych gości do wysłuchania i obejrzenia części artystycznej przygotowanej specjalnie na tę uroczystość przez Zespół „Łochowianie”. Występ artystów zakończyło wspólne zaśpiewanie „sto lat” dla par Jubilatów. Uroczystość przebiegła w miłej i rodzinnej atmosferze. Nie zabrakło toastu wzniesionego lampką szampana i okolicznościowego tortu.

Dostojnym Jubilatom Burmistrz Łochowa i wszyscy mieszkańcy naszej gminy życzą jeszcze długich lat trwania w małżeńskim związku. Drodzy Jubilaci zażywajcie radości w gronie najbliższych, niech w Waszej dalszej wspólnej drodze nie opuszcza Was zdrowie, szczęście i wszelka pomyślność. Niech jesień Waszego życia trwa w zdrowiu i szczęściu, niech przyniesie kolejne, równie wspaniałe rocznice. Szczęść Wam Boże. Z serdecznymi pozdrowieniami

                Beata Kokosza

 
Michal Krupa