Unihokejowa wiosna

               Przełom marca i kwietnia 2014 był bardzo pracowity, a zarazem bardzo udany dla łochowskich unihokeistów.  W dniach 22-23 marca na łochowskiej hali odbył się Półfinał Mistrzostw Polski juniorów młodszych z udziałem UKS Wiatr Ludźmierz (woj. małopolskie), UKS Nowa Łódź (woj. łódzkie) UKS Absolwent Siedlec (woj. wielkopolskie), oraz reprezentantów województwa mazowieckiego: UKS Orlęta Warszawa, ULKS Józefina, ULKS Olimpia Łochów. Dwudniowe zmagania zakończyły się sukcesem zawodników Olimpii, którzy z trzeciego miejsca awansowali do Finałów Mistrzostw Polski kategorii juniorzy młodsi. Turniej odbędzie się w Babimoście (woj. lubuskie) w dniach 10-11 maja br.

 

                Awans do finałów Mistrzostw Polski uzyskali również juniorzy starsi. W rozegranym w Zielonce półfinale (28-30.03) pokonali KS Madex Górale Nowy Targ 11:6 (2:1,6:1,3:4) oraz UKS Victoria Gułtowy 11:7 (5:2,4:4,2:1). Przegrywając z gospodarzem turnieju 7:3 (3:1,3:1,1:1) zajęli 2 miejsce, premiujące awansem do Finału, który w dniach 11-13 kwietnia odbędzie się w Zielonce. W turnieju tym oprócz drużyn z Mazowsza wystąpią przedstawiciele woj. wielkopolskiego: UKS Absolwent Siedlec oraz UKS Fenomen Babimost. W silnie obsadzonym turnieju finałowym nie będzie łatwo powtórzyć wynik z ubiegłego sezonu, ale póki piłka w grze to wszystko jest możliwe. 

                W turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski rywalizowała również najmłodsza kategoria: młodzików (Orzysz, 5-6.04). Mimo olbrzymiej woli walki chłopcy musieli uznać wyższość swoich rówieśników z Gdańska, Orzysza, Wierzchowa i Zielonki, zajmując ostatecznie V miejsce.

                W Ekstralidze seniorów początek wiosny to czas rozstrzygnięć. Po rundzie playoff przyszedł czas na rywalizację o miejsca V – VIII, którą prowadzi się do dwóch zwycięstw. Rywalem Olimpii byli zawodnicy UKS Multi - 75 Killers Kraków. Po zwycięstwie w Łochowie 8:5 (22.03.) i w Krakowie 5:4 (05.04.) po bardzo trudnych i wyrównanych spotkaniach zawodnicy Olimpii zagrają o miejsce V-VI turnieju, który prawdopodobnie odbędzie się w Tychach (26.04.).

                Realizacja wskazanych wyżej zadań wymaga znacznych środków finansowych. Dlatego też zwracamy się z apelem do ludzi dobrej woli o wparcie naszej działalności poprzez przekazanie 1% na rzecz Stowarzyszenia lub nawiązania innej współpracy. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje.

 

Paweł Wróbel, Janusz Sternicki

 
Michal Krupa