Kibicomania!

              Od zakończenia Eliminacji Mistrzostw Świata w Unihokeju upłynęło już sporo czasu i emocje związane z imprezą opadły. Warto raz jeszcze przypomnieć opinię wyrażoną przez Prezesa Polskiego Związku Unihokeja Pana Marka Budzińskiego „Organizacja turnieju wydawała się być na najwyższym poziomie. Bardzo dobrze oceniam organizację Eliminacji MŚ w Łochowie. Nawet obserwatorzy Międzynarodowej Federacji Unihokeja docenili poziom organizacyjny turnieju. Dodatkowo atmosfera jaką stworzyli kibice na trybunach była czymś wyjątkowym i niesamowitym. Dziękuję Wam jeszcze raz za przybycie. Mam nadzieję, że tym turniejem otworzyliśmy nowy rozdział unihokeja w Polsce”.

 

                Na powyższy sukces bez wątpienia złożyło się zaangażowanie władz, wolontariuszy oraz młodzieży i kibiców. Dla Gimnazjalistów ogłoszono konkurs na najlepszy doping sportowy podczas turnieju. Jego celem było:

  • zwiększenie zainteresowania sportem i formami kulturalnego dopingu wśród dzieci i młodzieży,
  • rozwijanie kreatywności u dzieci,
  • promocja sportowego trybu życia i postaw fair play,
  • nauka kultury kibicowania.

                To, co zrobiła młodzież gimnazjalna, przeszło najśmielsze oczekiwania: transparenty, plakaty, balony, chorągiewki, piosenki, przebrania itp. Pod wrażeniem byli wszyscy, od organizatorów po przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Unihokeja. W tej sytuacji wybór najlepszego zespołu był w zasadzie niemożliwy. Dlatego też dzięki uprzejmości Burmistrza Łochowa Pana Mariana Dzięcioła młodzież uczestnicząca w organizacji Eliminacji Mistrzostw Świata w Unihokeju, w ramach nagrody wyjechała w marcu na wycieczki do Warszawy (seans filmowy, kręgle). W sumie odbyło się 6 wyjazdów dla blisko 300 osób.

 

                JS 

 
Michal Krupa