Ferie - pełną parą!

A zaczęło się od Walentynek… To właśnie w tym dniu MiGOK Łochów zaoferował mieszkańcom Łochowa i okolic kilka świetnych rozrywek. W piątkowy wieczór każdy znalazł odpowiedni punkt programu dla odpowiadający własnym wymaganiom. Do wyboru był kabaret „Czwarta Fala”, wernisaż Artura Endlera oraz Walentynkowa Noc Filmowa.

Następny dzień również nie okazał się wolny od ciekawych imprez. Odbyły się I Ogólnopolskie Mistrzostwa Szaradziarskie Łochowa oraz koncert HIP-HOP, na którym świetny występ dał m.in. mistrz beatboxu - PEJOT. I tak  na Szaradziarskie Mistrzostwa Łochowa zjechali zwolennicy szaradziarstwa z całego kraju. Turniej okazał się strzałem w dziesiątkę a uczestnicy zaliczyli te wydarzenie do udanych debiutów wyrażając tym samym chęć uczestnictwa także w następnym roku! Patronat nad imprezą objął Burmistrz Łochowa - Marian Dzięcioł, a patronat medialny objęła również i Gazeta Łochowska.

Duże wsparcie w organizacji oraz nagrody miało miejsce od Klubu Szaradzistów „Kon-Tiki” oraz Redakcji Rozrywka. Pierwsze miejsce zajął Dawid Kupiec, drugie Stanisław Wójtowicz, trzecie Magdalena Wójtowicz. Rywalizacja była zacięta. O wynikach decydowały minimalne różnice w punktacji. To było miłe spotkanie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wyników i pasji jaką czują do szaradziarstwa!

Koncert HIP-HOP - zwolennicy hip-hopowych dźwięków zjechali się w sobotni wieczór do MiGOK Łochów. Na scenie wystąpili zarówno lokalni, jak i światowi wykonawcy. Gwiazdą spotkania był mistrz świata beatboxu - PEJOT, który dał niesamowity występ udowadniający, że nie narzędzia się liczą, a talent i trening! Zespół Good Revision wykonał z innymi gośćmi tego wieczoru improwizowany występ, który zapewne wszyscy będą dobrze wspominać.

Walentynki w MiGOK Łochów – dzień zakochanych zaczął się porządną dawką śmiechu zafundowaną przez kabaret „Czwarta Fala”. Potem wszyscy mieli okazję podziwiać niezwykłe obrazy Artura Endlera, który jest malarzem-amatorem od wielu lat a poziom jego prac można śmiało ocenić na profesjonalny. Mecenasem tej i dwóch kolejnych wystaw (które już niebawem) jest Artur Szydlik. Po wernisażu zaproszono wszystkich fanów dobrego filmu na noc filmową. Wyświetlono „Rzymskie wakacje” oraz „Dzień Świstaka”.

Jeśli idzie o frekwencję podczas imprez feryjnych w łochowskim MiGOK-u to z każdym dniem była ona coraz bardziej pozytywnie zaskakująca. Dzieci chętnie brały udział we wszystkich zajęciach. Organizatorzy zaoferowali uczestnikom warsztaty plastyczne prowadzone przez Weronikę Kobylińską oraz szereg zabaw sportowo-animacyjnych prowadzonych przez instruktorów MiGOK. Na wszystkie dzieci każdego dnia czekały upominki, nagrody ufundowane przez Sieć Sklepów TOPAZ. Tradycyjnie wydawano ciepłe posiłki, które w I tygodniu ferii zapewniła Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

DK

 
Michal Krupa