Policyjne info

Informacja dla interesantów

Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie informuje mieszkańców gminy Łochów, Stoczek oraz Sadowne o zmianie godzin przyjęć interesantów w Komisariacie Policji w Łochowie. Zmiany te następują w związku z likwidacją stanowiska kierowania w Komisariacie Policji w Łochowie od 1.03.2014 r.

Wszystkie zgłoszenia telefoniczne będą przyjmowane przez dyżurnych będących na stanowisku kierowania w Komendzie Powiatowej Policji w Węgrowie. Zgłoszenia telefoniczne z całego powiatu będą przyjmowane pod numerami telefonów: 25 792 12 00, 997 oraz 112.

 

Komisariat Policji w Łochowie od 01.03.2014r. będzie przyjmował interesantów od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 lub w innych godzinach po wcześniejszym uzgodnieniu z funkcjonariuszami zarówno pionu prewencji czy kryminalnego. W godz. 8.00-16.00 będzie można kontaktować się również telefonicznie bezpośrednio z KP w Łochowie pod numerami telefonów 25 675 65 00 lub 25 675 65 60.

 

Kierowali po alkoholu

 

Podczas cyklicznych działań „Trzeźwy Poranek” prowadzonych przez węgrowską komendę 28 lutego skontrolowano blisko 50 kierujących i zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy kierowali w stanie nietrzeźwości. Działania rozpoczęły się o 6.30 i potrwały do 9.00. Do pierwszego zatrzymania doszło w Wyszkowie, gm. Liw. 36-letni mieszkaniec gminy Grębków, kierował mercedesem mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Do drugiego zatrzymania doszło w Łochowie. 51-letni mieszkaniec Łochowa kierował oplem w stanie nietrzeźwości. Po zbadaniu na stan trzeźwości okazało się, że kierujący ma również ponad pól promila alkoholu w organizmie. Policjanci udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwym mężczyznom i zatrzymali prawa jazdy. Będą teraz odpowiadać przed sądem, grozi im kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

 

Podsumowanie działań „Bezpieczne Ferie 2013”

 

Akcja „Bezpieczne Ferie 2014” trwała od 14 lutego do 2 marca 2014 roku. W tym okresie doszło na terenie powiatu węgrowskiego do 22 kolizji i 2 wypadków drogowych z 3 osobami rannymi i jedną ofiarą śmiertelną. Poza działaniami ukierunkowanymi na bezpieczeństwo w ruchu drogowym prowadzono 41 spotkań z dziećmi i młodzieżą, ponadto kontrole miejsc wypoczynku, tzw. dzikich lodowisk, kontrole punktów sprzedaży i podawania napojów alkoholowych (sprzedaż nieletnim), a z uwagi na niskie temperatury kontrolowano dworce autobusowe oraz kolejowe. Zwracano też uwagę na nietrzeźwych znajdujących się na chodnikach czy w parkach.  

 

Zatrzymana za kradzież

 

Funkcjonariusze łochowskiego komisariatu zatrzymali na terenie gm. Łochów dn. 26 lutego podejrzaną o kradzież metalowych elementów, siatki ogrodzeniowej oraz przewodów telefonicznych. Zatrzymana kobieta usłyszała już policyjne zarzuty. Grozi jej teraz kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat pięciu.

 

Zatrzymany z marihuaną

 

Policjanci z wydziału kryminalnego 19 lutego na terenie gm. Łochów zatrzymali 17-letnią mężczyznę. Podczas przeszukania zatrzymanego oraz pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze znaleźli blisko 5 gram marihuany. Usłyszał policyjne zarzuty, grozi mu teraz do trzech lat pozbawienia wolności.

 

IV Przegląd Spektakli Profilaktycznych

 

Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie oraz Węgrowski Ośrodek Kultury zaprasza uczniów klas gimnazjalnych do udziału w IV Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych, którego finał odbędzie 15 maja 2014 r. w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury.

Celem przeglądu jest zwrócenie uwagi uczniów na problemy związane z kształtowaniem postaw wobec używek (alkohol, środki odurzające, narkotyki). Młodzi ludzie często sięgają po używki z nudów, bądź decydują się na ten krok w celu poczucia przynależności i akceptacji ze strony środowiska rówieśniczego.

Poprzez sztukę chcemy, żeby młodzież wypowiedziała się na temat uzależnień i ich konsekwencji. Przygotowanie scenariusza i uczestnictwo w przeglądzie pozwoli w sposób atrakcyjny zdobyć wiedzę o uzależnieniach, da możliwość wypowiedzenia się i spojrzenia na problem stosowania używek przez pryzmat ich wiedzy i doświadczeń, pobudzi do refleksji. Spektakle teatralne pomogą budować poczucie własnej wartości, rozwijać zainteresowania oraz integrować wykonawców.

W przeglądzie mogą wziąć udział grupy teatralne liczące max. 15 osób. Czas prezentacji do 30 min. Karty zgłoszeń należy nadsyłać na adres WOK do dnia 28. marca 2013 r. z dopiskiem "IV Przegląd Spektakli Profilaktycznych" .

 

Na podstawie komunikatów otrzymanych z KP Węgrów

 
Michal Krupa