Odnowa wiary

Kuba, lat 17 - uczeń liceum; Ania, lat 52 – nauczyciel; Paulina, lat 23 – sekretarka; Łukasz, lat 28 – ksiądz; Krystyna, lat 55 - ekspedientka, Edyta, lat 39 - handlowiec.

Co łączy te osoby?

Spotykają się ze swym Przyjacielem, aby oddać Mu wszystkie kłopoty i troski z ostatniego tygodnia. Każda z tych osób czeka z utęsknieniem na wtorek, na godzinę 18. Niektórzy na to spotkanie biegną prosto z pracy, inni rezygnują z różnych przyjemności, jeszcze inni układają grafik w pracy tak, aby wtorkowy wieczór był wolny.

 

Czy te osoby wcześniej się znały?

Nie wszystkie. Niektóre pracowały razem, inne spotykały się gdzieś w marketach, w urzędach, ale dopiero tu poznały się naprawdę.

Jak długo się spotykają?

Od trzech miesięcy - październik 2013r.

Co łączy te osoby?

Miłość. To Ona sprawia, że każdy biegnie na te spotkania jak na skrzydłach.

Co powoduje, że chcą się spotykać?

Pragną rozbudzać i pielęgnować w sobie tę Miłość.

Co dają im te spotkania?

Energię, radość i siłę na kolejny tydzień.

Kto zaprosił te osoby?

Każda z nich została indywidualnie zaproszona przez Przyjaciela, ale w inny sposób, zawsze wyjątkowy, i w innych okolicznościach.

Jaka atmosfera panuje podczas tych spotkań?

Podniosła, ale jednocześnie pełna radości, ciepła i szczęścia. Nikt tu nie jest anonimowy ani przypadkowy.

Jak wyglądają te spotkania?

Każde z nich jest inne, wyjątkowe, nieprzewidywalne w swoich skutkach. Jeżeli przyjdziesz, to się przekonasz. Gromadząc się na spotkaniach, wszyscy oczekują na honorowego Gościa, chociaż to On wysłał zaproszenia. Nigdy nie każe długo czekać na siebie. On też tęskni i  z miłością wtula wszystkich w Swe ramiona.

Jak zdobyć zaproszenie?

To zaproszenie już dawno zostało do Ciebie wysłane, ponawiane jest każdego dnia i w każdej godzinie Twojego życia. To od Ciebie zależy, czy je przyjmiesz i pozwolisz, aby Twoje życie upływało radośnie i bezpiecznie u boku Przyjaciela, pod jego ochronnym płaszczem. 

Zastanawiasz się, kim jest Przyjaciel?

To Jezus.

Gdzie i kiedy możesz poczuć Jego szczególną bliskość?

W każdy wtorek o godzinie 18, w kościele Niepokalanego Serca NMP w Łochowie, gdzie  od 4. lutego 2014r. będzie odbywało się Seminarium Odnowy Wiary. Nie czekaj, przyjdź. To zaproszenie jest skierowane właśnie do Ciebie.

 

Organizatorzy Seminarium Odnowy Wiary

 
Michal Krupa