Archiwum

W Święto Trzech Króli

Już po raz kolejny gmina Łochów przywitała Nowy Rok wydarzeniem artystycznym, jakim był koncert kolęd pt.:” Hej kolęda, kolęda”.  W święto Trzech Króli w kościele  parafialnym w  Budziskach o godz. 11.30 wystąpił (nie pierwszy raz) dobrze znany tamtejszej publiczności zespól instrumentów blaszanych VARSOVIA BRASS QUINTET, soliści - Dorota Szczepańska (sopran) i Piotr Rafałko (tenor) oraz Konrad Tanewski (instrumenty perkusyjne). Zespół wystąpił w następującym składzie: Ostap Popovych i Damian Marat - trąbki, Jakub Mastalerz - puzon, Lubomir Mulik - tuba oraz waltornista, manager  zespołu oraz szef agencji  Ars Viva Jacek Juszczak. Autor także wszystkich aranżacji i instrumentacji.

 

Artyści zaproponowali licznie zgromadzonej publiczności polskie kolędy w wersjach instrumentalnych, wokalno-instrumentalnych ale w nie tylko „klasycznych” wersjach. Szczególnie do gustu przypadła parafianom kolęda „Przybieżeli do Betlejem” w wersji instrumentalno-swingowej.  Artyści na tym koncercie proponowali swoją świeżo wydaną płytę pod tym samym tytułem.

Po raz kolejny niepowtarzalne brzmienie Varsovia Brass Quintet pod kierownictwem Jacka Juszczaka, oczarowało wszystkich słuchaczy czego dowodem była owacjo na stojąco oraz bisy. Znakomite wykonanie Doroty Szczepańskiej oraz Piotra Rafałko spotkało się z należytym ciepłym i serdecznym przyjęciem. Było to nie powtarzalne wydarzenie artystyczne, które będzie mieć swą kontynuację, na co z pewnością liczy publiczność gminy Łochów.  Więcej o zespole na stronie www.varsoviabrass.pl

Organizatorem koncertu była agencja artystyczna ARS VIVA, a wsparcia finansowego użyczyła Gmina Łochów, Bank Spółdzielczy w Łochowie, Nadleśnictwo Łochów oraz Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie. Gospodarz świątyni ks. Marek Wróbel, z  zamiłowania muzyk w imieniu wszystkich słuchaczy kierując słowa uznania do artystów wyraził ogromną wdzięczność za bogaty i profesjonalnie wykonany repertuar. Dziękując zaprosił jednocześnie  muzyków na koncert i śpiewanie  Maryjne,  które planuje zorganizować w  sierpniu na błoniach - w amfiteatrze w  Budziskach.  Artyści z wielką satysfakcją przyjęli zaproszenie.

 

DK