Łochowska Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka w Łochowie z sukcesem dotarła do swojego pierwszego finału, który odbył się w dniach 7-8 grudnia. Wszystkimi naszymi rodzinami (było ich 20),  które spełniły kryteria i zostały włączone do projektu zaopiekowali się  Darczyńcy. Ci spisali się na medal i ich paczki sprawiły mnóstwo radości i wzruszenia u rodzin. Dzieci cieszyły się z zabawek i słodyczy, ubrania dla pociech  oraz żywność i środki czystości uradowały mamy, tatusiowie dzielnie pomagali nosić paczki i dla nich też coś się w nich znalazło.

Rodziny były zaskoczone ilością paczek jakie im przywozili wolontariusze. Ale Szlachetna Paczka tak działa! Albo robimy WIELKIE rzeczy albo nie robimy nic.

Najważniejsze, że do Łochowa w ten trudny pod względem pogody, grudniowy weekend zleciały się wspaniałe Anioły i obdarowały potrzebujące rodziny. Tchnęły nadzieje na lepsze jutro i zapewniły spokojniejsze święta.

 

Ogromne podziękowania mam dla DARCZYŃCÓW, gdyż bez nich nie udało by nam się pomóc rodzinom w taki sposób. Szacunkowa wartość wszystkich paczek dla naszych 20 łochowskich rodzin wyniosła ok. 40 tys. złotych. Darczyńcami byli m. in.: pracownicy Urzędu Miejskiego w Łochowie; społeczność LO w Łochowie; społeczność Publicznego Gimnazjum w Łochowie; Ruch Światło - Życie  Kościół Domowy; warszawskie Przedszkole „Artystyczny Kącik”; pracownicy firmy ROC Polska, wolontariusze rejonu Warszawa Wola Szlachetnej Paczki, osoby prywatne, które w różny sposób są związane z Łochowem (absolwenci LO, byli mieszkańcy gminy Łochów i jej przyjaciele) i wiele innych wspaniałych, anonimowych ludzi dobrej woli. Tym wszystkim wymienionym i tym anonimowym pragnę jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować. Dziękujemy również panu Kamilowi - kurierowi „Siódemki”, który razem z kolegą w ramach wolontariatu pomagał nam rozwozić paczki do rodzin. Podziękowania należą się również firmie PHU PARMEX, która udzieliła nam rabatu na zakup prezentów dla rodzin. Podziękowania kieruje też do grupy młodzieży z LO, która pomimo weekendu przybyła do szkoły i pomagała nam pakować paczki. W końcu pragnę bardzo serdecznie podziękować moim wspaniałym Wolontariuszom, bez których to wszystko by się nie udało! Łochowscy SuperW, to: Klaudia Kędzior, Ewa Kosiorek, Katarzyna Kulik, Dawid Muszkiet, Katarzyna Niegowska, Anna Rudnik i moja skromna osoba Małgorzata Krzemińska (Niegowska).

Następny finał Szlachetnej Paczki w Łochowie już za rok.

 

Małgorzata Krzemińska (Niegowska)

 
Michal Krupa