Policyjne info - Styczeń 2014

Z zakazem i po alkoholu

W nocy z 31.12/1.01 dyżurny łochowskiego komisariatu przyjął zgłoszenie o kierującym w stanie nietrzeźwości.  Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej podejrzany pojazd w Łochowie. 43 - letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego kierował Daewoo w stanie nietrzeźwości.  Policjanci sprawdzili stan trzeźwości. Mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze sprawdzili również dokumenty uprawniające do kierowania. Okazało się, że mężczyzna posiadał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

 Pożar na Rynku Mariackim

W noc sylwestrową około 23.00 dyżurny węgrowskiej komendy przyjął zgłoszenie o pożarze w kamiennicy przy Rynku Mariackim, na którym odbywało się powitanie Nowego Roku. (Bezpośrednio po wybuchu pożaru imprezę noworoczną przerwano). Spaleniu uległo mieszkanie oraz przylegająca klatka schodowa, najprawdopodobniej poprzez zaprószenie ogniem. W spalonym mieszkaniu znaleziono zwłoki 35 letniego mężczyzny. Piętro wyżej w zadymionym mieszkaniu ujawniono zwłoki 47 letniego mężczyzny. Po akcji gaśniczej na miejscu pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej węgrowskiej policji oraz prokurator rejonowy.

 

Świąteczny bilans na drogach na terenie gm. Łochów

25 grudnia w Zagrodnikach mieszkaniec Warszawy kierując Skodą nie zachował ostrożności oraz nie dostosował prędkości do warunków na drodze wpadł w poślizg. Następnie uderzył w sygnalizator świetlny oraz rogatkę przed przejazdem kolejowym.

26 grudnia w Kalinowcu kierujący Oplem na zakręcie wypadł z drogi, dachował i utknął w rowie. Policjanci na miejscu zdarzenia zastali trzy mieszkanki powiatu sokołowskiego, które zostały przewiezione do szpitala w Węgrowie. Nato-miast kierujący oraz jeszcze jeden pasażer oddalili się z miejsca wypadku. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano ich.

 

Śmiertelny wypadek na K 62

Na trasie Budziska - Gwizdały (droga krajowa 62) dnia 18 grudnia, po godz. 2 w nocy doszło do śmiertelnego wypadku. Droga została zablokowana. Został zamknięty odcinek drogi K 62 od strony Wyszkowa przy węźle S 8 i w Łochowie przy skrzyżowaniu z drogą K 50. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Fordem Transitem na zakręcie zjechał na przeciwległy pas ruchu. Następnie zderzył się z samochodem ciężarowym Daf. W wyniku zderzenia 22 - letni kierujący poniósł śmierć na miejscu. Kierujący samochodem ciężarowym oraz pasażerowie Forda z ciężkimi obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitali w Warszawie oraz Wyszkowie.

 

 „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2013”

W KP w Węgrowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dzielnicowym z powiatu węgrowskiego wyłonionym w konkursie „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2013”. Zostali nimi: mł. asp. Krzysztof Gerej (dzielnicowy gm. Korytnica, 334 głosy), asp. szt. Jacek Borkowski (dzielnicowy gm. Liw, 144 głosy) oraz asp. Wojciech Grzybowski (dzielnicowy gm. Stoczek, zebrał 127 głosów). Otrzymali oni nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie oraz przez Gminę Korytnica, Liw i Stoczek. I Zastępca KPP w Węgrowie podinsp. Andrzej Styrczula podziękował dzielnicowym za dobrą pracę w rejonie służbowym, za bezpośredni kontakt ze społecznością lokalną, który umożliwia poznanie potrzeb, obaw i problemów a także zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom rejonu, życzył też dalszych sukcesów w tak trudnej pracy dzielnicowego.

 

Cykl działań prewencyjnych

Działania prewencyjne „Bezpieczny Weekend”, „Bezpieczne Święta”, a na koniec „Powroty” rozpoczęte 19 grudnia trwały do 6 stycznia i polegały na zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego na drogach powiatu. Działania policjantów ukierunkowano głównie na zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym poprzez eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, zwracanie uwagi na wykroczenia pieszych oraz rodzaj wykroczeń kierujących pojazdami, które najczęściej są przyczynami wypadków drogowych, a także utrzymanie płynności ruchu na drogach.

Aby zapewnić sobie i swoim najbliższym maksimum bezpieczeństwa podczas podróży samochodem policjanci  drogówki przypominają kilka podstawowych zasad mogących w tym znacznie pomóc:

- należy dostosować prędkość do panujących warunków drogowych, zachować właściwy odstęp pomiędzy pojazdami,

- pamiętajmy o zmieniających się warunkach atmosferycznych, zwłaszcza po zapadnięciu zmroku,

- sprawdzić stan techniczny pojazdu, zwłaszcza, jeżeli wybieramy się w dłuższą drogę,

- zwracać  na znaki drogowe,

- szczególną uwagę zwrócić na przemieszczających się pieszych, którzy są w ostatnim okresie najczęściej ofiarami wypadków drogowych,

- korzystajmy z pasów bezpieczeństwa a dzieci przewoźmy w przystosowanych do tego fotelikach,

- policjanci pełniący służbę na drogach, w razie potrzeby służą pomocą i zawsze można się do nich o nią zwrócić.

 

Za: KP Węgrów

 
Michal Krupa