Kadra Polski w Łochowie

13 – 15 grudnia 2013 na hali sportowej w Łochowie odbyło się  zgrupowanie kadry Polski seniorów w unihokeju. Była to ostatnia konsultacja przed eliminacjami do Mistrzostw Świata WFCQ 2014, które odbędą się w dniach 29.

01-02.02.2014 roku w Łochowie z udziałem reprezentacji Finlandii Polski, Rosji, Francji, Ukrainy i Hiszpanii. Nie wątpliwym wydarzeniem będzie obecność Wicemistrzów Świata – Finów. Awans do rundy finałowej uzyskają dwie najlepsze drużyny i najlepsza III drużyna z 3 europejskich grup eliminacyjnych. X Mistrzostwa  Świata Mężczyzn zostaną rozegrane 5 – 14 grudnia 2014 r. w Goeteborgu (Szwecja).

Podopieczni Patrica Johanssona przez trzy dni ćwiczyli różne rozwiązania taktyczne mające przynieść sukces na styczniowym turnieju. W zgrupowaniu uczestniczyło 30 zawodników z polskich i zagranicznych klubów, w tym dwóch zawodników „Olimpii” Emil Filipowicz oraz Dawid Skura. Gra z orzełkiem na piersi to dla sportowca największe wyróżnienie, o tym się marzy od najmłodszych lat. Jestem mile zaskoczony i cieszę się, że trener Johansson zaprosił mnie na zgrupowanie. Liczę, że będzie mi dane wystąpić w Turnieju Eliminacyjnym i godnie zaprezentować się przed wspaniałą łochowską publicznością – powiedział po zgrupowaniu Emil Filipowicz.

Podczas zgrupowania kadrowicze poprowadzili trening dla najmłodszych unihokeistów „Olimpii”. Chłopcy mieli również możliwość obejrzenia treningu reprezentacji Polski, w której mamy nadzieję, że za kilka lat też wystąpią. 

Turniej eliminacyjny w Łochowie jest jednym z najważniejszych imprez unihokejowych w Polsce i jest dużym wyróżnieniem dla naszego miasta, które w tym roku obchodzi 45 lecie nadania praw miejskich. Gorąco zapraszamy wszystkich na Eliminacje Mistrzostw Świata w Unihokeju, które dostarczą wszystkim niezapomnianych emocji i wrażeń.

Janusz Sternicki 

 
Michal Krupa