Archiwum

Pasowanie na przedszkolaka!

Dla przedszkolaków z  Samorządowego  Przedszkola nr 1 w Łochowie 06, 07, 08 listopada 2013r. odbyło się „Pasowanie na przedszkolaka”. Najmłodsze przedszkolne dzieci po raz pierwszy występowały przed publicznością. Do tej uroczystości przygotowywały się 3-latki grup: „Krasnali”, pod kierunkiem nauczycielek p. Emilii  Urbankowskiej i p. Beaty Bali, „Motylków” prowadzonych przez p. Elżbietę Fabisiak i p. Jolantę Abramczyk oraz 3,4-latki „Słoneczka” pod opieką p. Anny Drużba i p. Janiny Pyźlak.

 

Na tę uroczystość zostali zaproszeni najważniejsi goście rodzice, którzy bardzo zaangażowali się w przygotowanie i organizację przyjęcia z tej okazji. Każda z grup przygotowała krótki występ artystyczny, na którym dzieci zaprezentowały  swoje umiejętności, a składał się on z piosenek, wierszy, tańców i pląsów. Kolejnym i właściwie najważniejszym elementem było złożenie przysięgi przedszkolaka, w której to dzieci obiecały: zgodnie się bawić w przedszkolu, słuchać swoich pań i pomagać kolegom, przychodzić każdego dnia z uśmiechem i być dzielnym przedszkolakiem.

Ta uroczysta chwila została podkreślona przez panią dyrektor Hannę Wójcik, która za pomocą zaczarowanej kredki „pasowała” każdego maluszka na prawdziwego przedszkolaka. Za sceniczną odwagę i dzielnie złożoną przedszkolna przysięgę dzieci otrzymały dyplomy i kuferki obfitości. Ponieważ każdy z gości chciał uwiecznić to wzniosłe wydarzenie, wykonano wiele pamiątkowych zdjęć i powstało wiele dokumentalnych nagrań.

Po pasowaniu na przedszkolaka, wszyscy goście zostali zaproszeni na wyjątkowe przyjęcie, gdzie czekały najwspanialsze i najsmaczniejsze torty w kształtach odpowiadającym  nazwom grup. Fontanny, serpentyny, konfetti i cały pęk różnokolorowych baloników umilał konsumpcję i wesołą zabawę.

W imieniu pani dyrektor, nauczycieli oraz całego personelu przedszkola pragnę serdecznie podziękować rodzicom wszystkich grup za pomoc w przygotowaniu tego wspaniałego i wyjątkowego dnia.

 

Anna Drużba