Archiwum

Policyjne informacje

Przyszła zima, kierowco pamiętaj

Dużo gorsze warunki na jezdni niż w półroczu letnim, kierowcy pamiętajcie zatem:

- jeździmy wolniej, na śliskiej nawierzchni droga hamowania znacznie się wydłuża, nawet gdy jest ono wspomagane przez systemy pojazdu;

- zachowujmy bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu;

 

- koniecznie wymieńmy letnie opony na zimowe. Radykalnie poprawi to bezpieczeństwo i komfort jazdy;

- korzystajmy z zimowych płynów do spryskiwaczy, pamiętając jednocześnie o ich sprawności. Za niesprawny spryskiwacz kierujący może zostać ukarany mandatem;

- przed rozpoczęciem jazdy koniecznie należy usunąć śnieg z samochodu i oczyścić szyby oraz światła pojazdu. Jazda takim samochodem może się zakończyć wysokim mandatem;

- co najważniejsze, nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i ostrożności.

 

17-letni Marcin Frączek nadal poszukiwany

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie od 23 października poszukują 17-letniego Marcina Frączka z Ludwinowa, gm. Liw. Mężczyzna ostatni raz widziany był tego dnia o godz. 16.30 nad rzeką Liwiec w Popielowie. Zaraz po tym, jak dyżurny KPP w Węgrowie został poinformowany o jego zaginięciu rozpoczęto działania poszukiwawcze. Do akcji, w której brali udział policjanci wraz z psem patrolowo-tropiącym dołączyli strażacy. Następnie do poszukiwań włączyli się płetwonurkowie oraz śmigłowiec z kamerą termowizyjną. W kolejnych dniach w komendzie został powołany Nieetatowy Oddział Policji. Blisko 20 policjantów wspólnie z mieszkańcami przeszukiwało teren nad rzeką Liwiec na wysokości miejscowości Starawieś i Turna w kierunku Węgrowa. Funkcjonariusze, którzy są przewodnikami psów służbowych razem ze swoimi psami patrolowo-tropiącymi sprawdzali jeszcze raz miejsca, w których mógł przebywać zaginiony. Sprawdzono teren przy rzece Liwiec a także miejsca trudno dostępne od miejsca gdzie ostatni raz był widziany - do miejscowości Starawieś. Sprawdzanie terenu jednak nie przyniosło efektu. 31 października przy obniżonym poziomie wody policjanci wspólnie z Żandarmerią Wojskową oraz strażacy jeszcze raz sprawdzali przybrzeżne tereny Liwca. Pomimo intensywnych działań nie udało się odnaleźć zaginionego. Funkcjonariusze z KPP w Węgrowie równolegle z działaniami poszukiwawczymi prowadzą postępowanie w sprawie zaginionego. Sprawdzane są wszystkie informacje, które napływają do komendy. Podejmowane są służby wspólnie z innymi podmiotami, ze Strażą Rybacką, Strażą Leśną również pod kątem poszukiwań.

Węgrowska Policja apeluje!

Wszystkie osoby posiadające informacje na temat zaginionego proszone są o kontakt z KPP w Węgrowie tel. (25)792-12-00 lub z najbliższą jednostką policji pod numerami telefonów 997 lub 112. Informacje można przekazywać anonimowo.

 

II debata społeczna

 W ramach konsultacji społecznych w Węgrowie w Starostwie Powiatowym odbyła się już II debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa na terenie powiatu węgrowskiego. Z mieszkańcami powiatu spotkali się Wojewoda Mazowiecki, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji, Starosta Węgrowski i Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie. Omówiono m.in. działania dotyczące procedury „Niebieskiej Karty”, stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rolę dzielnicowego, jako policjanta pierwszego kontaktu. Natomiast mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi i wnioski dotyczące bezpieczeństwa m.in. na osiedlach mieszkaniowych oraz drobnych kradzieży. Proszono o podjęcie działań wobec wagarującej młodzieży. Pojawił się również wniosek o zwiększenie aktywności policjantów ruchu drogowego w okolicach szkół. Ponadto zgłaszano problemy do Wojewody Mazowieckiego dotyczące organizacji ruchu na drodze K 62 oraz K 50, przejść dla pieszych w miejscowości Kamionna, utrudnień przejazdu przez drogę K 50, m.in. w Sadownem z uwagi na duże natężenie ruchu.

 

Potrącenie pieszego

29.listopada (piątek) około godz. 10.20 w Łochowie doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca rowerem wykonując skręt w lewo w Aleję Pokoju nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu Oplem. W wyniku zderzenia rowerzystka została przewieziona do szpitala.

 

Kolejne zdarzenie drogowe

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce w sobotę 30. listopada w Zieleńcu. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym z przyczepą zjechał na przeciwległy pas drogi. Następnie zderzył się z samochodem ciężarowym. W wyniku tego zderzenia kierujący Oplem został przewieziony do szpitala. 

 

Za: KP Węgrów