Archiwum

Sportowa rywalizacja dzieci i młodzieży

Co roku Szkolny Związek Sportowy poprzez Powiatowy Zarząd tej organizacji prowadzi współzawodnictwo sportowe szkół w czterech kategoriach: szkoły podstawowe do 150 uczniów, powyżej tej liczby, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne w kilkunastu dyscyplinach sportowych zarówno dziewcząt, jak i chłopców. Podsumowanie tego współzawodnictwa odbywa się bardzo uroczyście i tak w roku bieżącym miało ono miejsce 22 listopada 

 

w gościnnych murach Gimnazjum Gminy Liw z siedzibą w Węgrowie.

Szkoły z terenu naszej gminy w sportowej rywalizacji na tle pozostałych szkół z powiatu węgrowskiego uzyskują całkiem niezłe wyniki, szczególnie te mniejsze - podstawówki, gdyż na 19 sklasyfikowanych szkół tego typu SP w Gwizdałach zajęła 2 miejsce specjalizując się w biegach przełajowych chłopców, SP w Ostrówku – 3 (głównie mini siatkówka chłopców), SP w Kalinowcu (nieistniejąca już) – 5 (przełaje, tenis stołowy), SP w Kamionnie – 8 (unihokej i mini koszykówka).

W liczebniejszych szkołach podstawowych (powyżej 150 uczniów), których na terenie powiatu jest dziewięć, najwyżej została sklasyfikowana SP Nr 3, bo na miejscu drugim (w roku poprzednim miejsce 1), odnosząc sukcesy w 10 dyscyplinach sportowych, głównie w indywidualnych i sztafetowych biegach przełajowych, ale także w pływaniu (najbliższy kryty basen pływacki znajduje się w Wyszkowie). Nieco dalej uplasowała się SP Nr 1 – miejsce 5, zbierając najwięcej punktów w zawodach cheerleaders i unihokeja.

Wśród trzynastu gimnazjów ma miejsce największa rywalizacja o punkty, w wyniku której łochowskie gimnazjum uplasowało się na 3 miejscu (poprzednio miejsce 2) zbierając najwięcej punktów za unihokej, lekkoatletykę i przełaje. Gimnazjum w Kamionnie zajęło 6 miejsce (największy sukces w piłce ręcznej oraz piłce siatkowej chłopców), a tuż za nimi Gimnazjum w Ostrówku (sukcesy lekkoatletyczne), zaś miejsce 10 przypadło Gimnazjum w Gwizdałach (przełaje i L-A).

Mimo pokus typu gry komputerowe, czy facebook to jednak spora część dzieci i młodzieży nie stroni od sportu i chętnie, jeśli nie rekreacyjnie, to poprzez sport szkolny uczestniczy w różnego rodzaju rozgrywkach, nie rzadko kończących się dla nich na etapie wojewódzkim.

 

                R