Archiwum

Święto Pierwszaków

8 listopada 2013 r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów. W tym dniu w auli Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łochowie odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas  I. Do Braci Uczniowskiej przyjętych zostało 70 uczniów. Na szkolne święto przybyli rodzice, krewni, dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Samorządowych - p. Eugeniusz Redman, Dyrekcja szkoły - p. Paweł Gelbrecht i p. Krystyna Dołowy,  grono pedagogiczne

i uczniowie klas 0 – III.  Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły, który powitał gorąco wszystkich zebranych, a w szczególności bohaterów uroczystości - dumne i jednocześnie przejęte pierwszaki, w galowych strojach i granatowych biretach na głowach. Następnie przystąpiono do ceremonii ślubowania. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu przysięgi uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Wspierani przez wychowawców z dumą recytowali wiersze i śpiewali piosenki o tematyce szkolnej, grzeczności na co dzień, przepisach ruchu drogowego, ochronie przyrody, a także o swojej Ojczyźnie. Pięknym występem udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole i zasługują na akt pasowania. Pasuję Cię na ucznia - mówił pan dyrektor, dotykając ,,wielkim ołówkiem” - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Ukoronowaniem aktu pasowania było złożenie życzeń oraz wręczenie upominków przez przedstawicieli Małego Samorządu Uczniowskiego.

          Miłym akcentem ze strony uczniów i rodziców było podziękowanie dyrekcji za akt pasowania, gościom za uświetnienie uroczystości oraz nauczycielom za trud włożony w przygotowanie dzieci do ich święta.

           Mamy nadzieję, że ten dzień i związane z nim wrażenia na długo pozostaną w pamięci pierwszoklasistów. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uroczystości, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

 

Wychowawcy klas pierwszych