Już w pierwszej turze

Już w pierwszej turze, 16 listopada, padło rozstrzygnięcie w wyborach samorządowych na włodarza naszej Gminy. Wygrał je Marian Dzięcioł, uzyskując 3692 głosów (56,4%), reprezentant KWW Ziemi Łochowskiej. Jego rywalka i rywal uzyskali odpowiednio po około połowę mniej głosów poparcia: Małgorzata Łotarska – 1436 głosów (21,9%) i Zbigniew Rosłoń – 1419 głosów (21,7%).

 

Tego dnia wybraliśmy też przedstawicieli naszej gminy na najbliższe 4 lata. Układ sił, w porównaniu z minioną kadencją zmienił się nieznacznie, czyli opcja „klincz” z niewiadomym rozwojem sytuacji trwać będzie nadal. Z listy KWW Ziemi Łochowskiej mandat radnego uzyskało siedem osób: Mirosław Ziółkowski, Andrzej Abramczyk, Zuzanna Bańska, Krzysztof Pyźlak, Jacek Owsianka, Anna Leśniewska, Andrzej Suchenek Natomiast z listy Prawa i Sprawiedliwości sześć osób: Krystyna Kielan, Grzegorz Narzymski, Sławomir Ryszawa, Zbigniew Jarzec, Zofia Jarząbek i Robert Gołaszewski. Po raz pierwszy w gminnej radzie zasiądą przedstawiciele PiS-u: Krystyna Kielan, Zofia Jarząbek i Grzegorz Narzymski. Ponadto mandat radnego uzyskało dwóch niezależnych kandydatów (ich własne komitety): Marcin Gręda i Jarosław Kokosza.

W wyborach do Rady Miejskiej nie obyło się bez niespodzianek: przegrana Mirosława Miciukiewicza i Kazimierza Sulicha (obydwaj po sześciu kadencjach zasiadania w Radzie) oraz druga z rzędu przegrana Ryszarda Gajewskiego (miał być „come back” po 4. letniej przerwie), ponadto przegrana Małgorzaty Łotarskiej, kandydującej jednocześnie na stanowisko Burmistrza i powrót do rady (z tego okręgu) Anny Leśniewskiej.