Wydarzenia

Film & Broadway Music

 

Wszystkich chcących spędzić wyjątkowe niedzielne popołudnie zapraszamy 29 czerwca do Pałacu Łochów przy ulicy M. Konopnickiej. Zapowiada się naprawdę wyjątkowe wydarzenie  artystyczne jakiego powiat węgrowski dawno nie widział i nie słyszał. 

Na dziedzińcu Wozowni Pałacu Łochów o godz. 15.00 rozpocznie się wyjątkowy koncert pt. FILM & BRODWAY MUSIC.  To wyjątkowa okazja usłyszeć tematy filmowe oraz światowe przeboje z najsłynniejszych musicali, które po spektakularnych sukcesach na nowojorskim Broadwayu i londyńskim West End cieszą się powodzeniem na wszystkich kontynentach.

Zabrzmi kapitalna uwertura oraz piosenki z „West Side Story” Leonarda Bernsteina - amerykańskiej adaptacji romantycznej miłości Romeo i Julii Williama Shakespeare’a.

Piosenki z „West Side Story” wykona solistka Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki w Poznaniu - Barbara Gutaj-Monowid, artystka obdarzona nie tylko pięknym głosem, ale wyróżniająca się naturalnym wdziękiem, zdolnościami aktorskimi i umiejętnościami tanecznymi. Barbara Gutaj zaśpiewa też piosenki z musicalu „Skrzypek na dachu”. Towarzyszyć jej będzie poznańska orkiestra symfoniczna Sinfonietta Polonia, która wystąpi w naszej gminie, ale też i powiecie węgrowskim po raz pierwszy.

Miłośników sztuki filmowej zapewne ucieszą prezentowane przez orkiestrę tematy do takich filmów, jak „Superman”, czy „Ojciec chrzestny”, a miłośników jazzu mazowiecka premiera „Mississippi Suite” - utworu Ferdé Grofe - jednego z najlepszych aranżerów amerykańskich, któremu Błękitna Rapsodia Gershwina zawdzięcza swoją pozycję na światowych estradach renomowanych filharmonii.

Zabrzmią również miniatury mistrza  muzycznego żartu  Leroy’a Andersona. To on popularyzuje muzykę symfoniczną zdzierając z niej „poważną” szatę i przekonując do niej w ten sposób miliony nowych słuchaczy. Anderson potrafił do powstania muzyki zaprząc maszynę do pisania, czy zwykłego, a może właśnie amerykańskiego kota. Kto nie wierzy, ma szansę przekonać się podczas koncertu.

Koncertem będzie dyrygował szef Sinfonietty Polonii, amerykański dyrygent chińskiego pochodzenia – Cheung Chau, co jest z pewnością kolejnym atutem tego wydarzenia.

Organizatorem koncertu jest Agencja Artystyczna  ARS VIVA, której szefem jest Jacek Juszczak, rodzinnie powiązany w Łochowem. Jego kwintet instrumentów blaszanych Varsovia Brass Quintet wielokrotnie miał przyjemność prezentować swój kunszt w na terenie gminy Łochów.

Patronat honorowy nad koncertem objął Starosta Węgrowski - Krzysztof Fedorczyk oraz Burmistrz Łochowa - Marian Dzięcioł. Koncert odbędzie się dzięki wsparciu wielu osób i instytucji, takich jak: Gmina Łochów, Nadleśnictwo Łochów, Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie, Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe Pałac Łochów, Firma ROBSON - Robert Marczak, Firma MIRPOL, Bank Spółdzielczy w Łochowie, P.T.H.U  DAR-BUS  - Dariusz Denis, Stowarzyszenie  Energetyków Polskich O/Warszawa, Firma ERGAŚ, Fotografia ślubna i okolicznościowa - Jadwiga Skóra, Z.P.H.U. eMTe Druk - Marcin Telak.

Wstęp na koncert jest WOLNY!!!  Serdecznie zapraszamy.

Red.

 
Michal Krupa