Viva Cristo Rey!

Dnia 19 września 2013 roku uczniowie klasy piątej i szóstej ze szkoły katolickiej w Kaliskach wyjechali do Domu Kultury na film pod tytułem ,,Crystiada”. Było to preludium do piątkowego szkolnego święta, gdyż do szkolnych murów przybyły relikwie błogosławionego Jose. Zarówno barwne gazetki ilustrujące życie młodego  błogosławionego jak i film, który obejrzeliśmy, pozwoliły nam na głębsze przeżycie związane z przybyciem w progi szkoły tegoż Gościa z Nieba.

Jose Sanches del Rio brał udział w kontrrewolucji w drugiej dekadzie XX wieku w Meksyku. W wyniku działań rządu wymierzonych w Kościół, w całym kraju wybuchały powstania a niespełna piętnastoletni Jose Luis Sanchez del Rio, w ostatnich dniach swego życia przeszedł swoją Golgotę. Oprawcy zdarli mu ze stóp skórę i kazali iść na cmentarz, gdzie mieli go zabić. Tuż przed egzekucją mógł jeszcze uratować swoje życie, gdyby zaparł się Chrystusa. Jednak chłopiec z wiarą i odwagą wypowiada słowa: ,,VIVA CRISTO REY!” (hiszp. ,,Niech Żyje Chrystus Król”).

W związku z piątkową uroczystością po przywitaniu relikwii, wzięliśmy udział we Mszy Świętej, prowadzonej przez księdza Eugeniusza Ledę. We  mszy wziął udział także pan Artur Lis dyrektor Domu Kultury, który był jednym z organizatorów peregrynacji relikwii. Przez wstawiennictwo błogosławionego Jose zanieśliśmy do Pana Boga swoje indywidualne prośby i podziękowania. Ucałowaliśmy relikwie błogosławionego. Spotkaliśmy się na wspólnej adoracji, na modlitwie różańcowej i śpiewie.

Uczennice kl. VI

 
Michal Krupa