Orlik tętniący życiem

31 sierpnia, w ostatnią sobotę wakacji, na terenie wielofunkcyjnego boiska przy Szkole Podstawowej nr 3 im. M. Konopnickiej w Łochowie, odbył się I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Orlika. Pomysłodawcą oraz organizatorem wydarzenia był animator obiektu - Jan Bański.

Turniej spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony łochowskich amatorów piłki nożnej. Do udziału w Turnieju zgłosiło się osiem drużyn. Po uroczystym otwarciu Turnieju przez Urszulę Kalinowską, Zastępcę Burmistrza Łochowa oraz Jana Bańskiego, rozpoczęły się pierwsze rozgrywki. Wydarzenie zaszczycił swoją obecnością także Burmistrz Łochowa, Marian Dzięcioł.

Emocji nie brakowało. Uczestnicy zaciekle walczyli o każdy gol. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Łukasz Chmielewski i Damian Gręda. Na zmęczonych zawodników czekały kiełbaski z grilla oraz domowy bigos.

Turniej trwał do godziny 17.00. Wtedy to organizator ogłosił wyniki rozgrywek, a kapitanowie drużyn otrzymali z rąk Pani Burmistrz piękne puchary.

Wyniki rozgrywek:

1. Korsarze;
2. Harpagan Łojki;
3. Fc Drzewce;
4. Blue Brothers;
5. Miła Ekipa;
6. Kotłownia Łochów;
7. Barchowianka;
8. Dynamiczni

Nagrody zostały zakupione ze składek wpisowych drużyn oraz środków własnych animatora. Dodatkowo organizator Jan Bański oraz Restauracja M3 ufundowali  dwie nagrody specjalne: piłki oraz strój sportowy dla najlepszych strzelców Turnieju.

Wydarzenia tego typu udowadniają potrzebę tworzenia nowych obiektów sportowo-rekreacyjnych. Warto dodać, że Łochowski ” Orlik” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Poza piłką nożną, Łochowianie bardzo polubili grę w tenisa ziemnego. Przez całe wakacje chętnych do uprawiania tego sportu nie brakowało. Realizacja projektu ”Orlik 2012” w Łochowie to strzał w dziesiątkę.

M.B.

 
Michal Krupa