Narodowe Czytanie w Łochowie

Czy wiesz, że czytanie poprawia nastrój, rozwija umysł, pozwala przenieść się w świat marzeń, oderwać się od codzienności. To najszybszy i najtańszy środek „lokomocji'' - możemy podróżować po świecie, poznawać egzotyczne zakątki naszej planety, poznawać ludzi i ich kulturę, dowiadywać się rzeczy które najbardziej interesują Ciebie w danej chwili!

Czytanie to najszybszy i najtańszy sposób poznania i rozwinięcia Twojego hobby. Nie musisz jeździć, tracić Czasu na dojazdy i pieniędzy na kursy czy szkolenia. Jakie hobby? - Może kuchnia, jak zmienić wnętrze Twojego domu, jak zadbać o ogród i podwórko, może kosmos, UFO, zjawiska paranormalne, najnowsze technologie, ciekawostki ze świata nauki, albo po prostu miłość - historie miłosne, jakieś hobby wędkarstwo, hafciarstwo, szydełko, kurs malowania, majsterkowania, budownictwa, książki religijne, a może lubisz czytać horrory, historie ludzi, którzy przeżyli tragedię, porady, ciekawe i praktyczne rozwiązania przydatne w Twoim życiu…

Nie mów więc, że nie masz czasu, chociaż kilka minut przed snem przeczytanie czegoś ulubionego, ciekawego, lekkiego i prostego co poprawia nastrój, a w głowie pojawiają się nowe rozwiązania na następny dzień. Poza tym, jeśli czytasz – to ulepszasz porozumiewanie się między ludźmi. Dzięki systematycznemu czytaniu lepiej będziesz mógł się wysłowić, a inni lepiej Cię zrozumieją. Dokładniej i jaśniej będziesz mógł się porozumieć, a co za tym idzie będzie mniej nieporozumień i konfliktów.

Dlatego zachęcamy do spotkania się z ludźmi kochającymi czytać 7 września, w sobotę o godz. 17.00 w Domu Kultury w Łochowie. Będą konkursy czytelnicze, kiermasz starych książek, prezentacja artystyczna młodzieży, trochę muzyki i tysiąc powodów na rozmowy z artystami i znajomymi.

Na kiermasz prosimy przynieść niepotrzebne książki, sprzedać ją za symboliczną złotówkę, a moli książkowych do zakupów unikatów książek z dzieciństwa bądź do swojej kolekcji.

Chętnych do sprzedaży książek prosimy o kontakt do Biblioteki Publicznej w Łochowie 25/6750 260 albo do GCI w urzędzie Miejskim w Łochowie 25/6752 444.

Prezydent RP ogłosił 7 września 2013 r. dniem Narodowego Czytania. W tym roku proponuje nam czytanie publiczne utworów Aleksandra Fredry. Jest to twórca potrafiący uchwycić i wyjątkowo atrakcyjnym, dowcipnym językiem opisać z dystansem najważniejsze cechy polaków, nasz narodowy charakter.

Wobec powyższego Burmistrz Łochowa, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Łochowie oraz Dyrektor Miejsko i Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Łochów do wspólnego czytania i spotkania się przy książce dnia 7 września (sobota) 2013 r. o godz. 17.00 w sali kinowej Domu Kultury w Łochowie.

Na podstawie info GCI

 
Michal Krupa