Czy coś się zmieni?

Często słyszę z ust znajomych, że pod rządami koalicji PO-PSL sprawy w naszym kraju idą w bardzo złą stronę. Ale jednocześnie wiele osób twierdzi, że kto by nie rządził to i tak nic się nie zmieni na lepsze. Według nich wszyscy politycy to złodzieje, nie działają dla dobra wspólnego, ale tylko po to aby się nachapać. Wiele osób zupełnie nie widzi zależności pomiędzy tym, kto sprawuje rządy i jak to wpływa np. na nasz budżet domowy. Może to dlatego, że nie rozliczamy polityków ze wcześniejszych obietnic wyborczych? A może powodem jest brak równowagi politycznej w mediach, które kreują rzeczywistość polityczną tak jak jest im to wygodne.

6 lipca członkowie Klubu Gazety Polskiej uczestniczyli w spotkaniu z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim, które odbyło się w Węgrowie. To sobotnie spotkanie było znakomitą okazją do tego, aby dowiedzieć się co proponuje dla Polski Prawo i Sprawiedliwość. Pomimo ciągłego straszenia obywateli przez rządzących PIS-em partia ta według sondaży ma dziś największe szanse na objęcie sterów w naszym kraju. Jej prezes już na początku stwierdził, że największym problemem na dziś w Polsce jest brak pracy, która w ostatnim czasie stała się przywilejem. Przypomniał, że gdyby nie migracja  to bezrobocie w naszym kraju sięgnęłoby nawet 28%. Rozwiązaniem na to według niego jest pakiet ustaw złożony przez PIS w Sejmie proponujący system różnego rodzaju ulg i dopłat dla przedsiębiorców, które miałyby dać ok. 1,2 mln. miejsc pracy, głównie w małych miejscowościach. Niestety koalicja rządząca odrzuciła ten pomysł. Odniósł się on również do tzw. polityki spójności, gdzie obecnie władza środki finansowe kieruje  tam gdzie jest ich najwięcej co  z kolei powoduje olbrzymie rozwarstwienie w społeczeństwie. Duże miasta się bogacą, a małe i polska wieś się wyludniają i biednieją. W zasadzie nie ma dziś dziedziny w której nie ponosilibyśmy porażki. Tu podał przykład wyemitowania przez TVP niemieckiego filmu  „Nasze matki, nasi ojcowie” obrażającego bohaterów walczących o wolną Polskę. Czyją misję realizuje TVP wydając publiczne pieniądze na tego typu produkcje?

W drugiej części spotkania jego gospodarz - senator Henryk Górski odczytywał pytania z widowni, na które Jarosław Kaczyński bardzo chętnie odpowiadał. Mówił, że w przyszłości jego rząd jeśli wygra wybory to cofnie wydłużenie wieku emerytalnego (60 lat - kobiety, 65- mężczyźni) i fatalną jego zdaniem ustawę śmieciową, przywróci 8 letnią szkołę podstawową (likwidacja gimnazjów), odbuduje armię i będzie zdecydowanie przeciwny wstąpieniu Polski do strefy euro.

Wszystkie te odpowiedzi były nagradzane gorącymi brawami przez tłumnie zgromadzoną widownię. Informacją dnia, która z tego spotkania przebiła się do głównych wydań programów informacyjnych było stwierdzenie Kaczyńskiego, że prof. Piotr Gliński będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w najbliższych wyborach prezydenckich. Po spotkaniu prezes złożył kwiaty pod Mogiłą Powstańców Bitwy pod Węgrowem.

Robert Gołaszewski

 
Michal Krupa