Wydarzenia

Dni Łochowa 2013

Tegoroczne Dni Łochowa zaplanowane na 17 sierpnia to mnóstwo atrakcji o charakterze rozrywkowo-kulturalnym.

Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki to projekt umożliwiający naszym mieszkańcom aktywne uczestniczenie w nowych, otwartych formach życia kulturalnego. Karawana rozpocznie się w godzinach popołudniowych 17 sierpnia na Placu przy Fontannie, o godz. 16.00 spektaklem dla dzieci pt. Śmietnik w wykonaniu profesjonalnego teatru AKT. Między 17.00 a 21.00 odbędą się rodzinne animacje prowadzone przez doświadczonych animatorów Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. Karawanę zamknie przedstawienie pt. In blue w wykonaniu artystów wymienionego powyżej Teatru AKT.  Przedstawienie to zaprezentują oni w lekkiej i niebanalnej formie, stanowiące połączenie teatru pantomimy, tańca, cyrku, teatru ulicznego i happeningu.

Czerwone Gitary w Łochowie za sprawą piekarni RobsonW ramach Dni Łochowa obędzie się finał tygodniowego Pleneru Rzeźbiarkiego, który zgromadził grupę wybitnych plastyków i rzeźbiarzy z całego świata! Jego kanwą jest motyw gwizdka, a to z tej racji, iż to na terenie naszej gminy znajduje się niebanalne muzeum – Muzeum Gwizdka w Gwizdałach.

Na wszystkich czeka koncert zespołu Czerwone Gitary, który części publiczności umożliwi powrót do przeszłości,  innym - poznanie muzyki, która nieco różni się od tej współczesnej, a która niesie za sobą cenny bagaż doświadczeń. Wydarzenie to połączone będzie z niezwykłą okazją – 20 urodzinami Piekarni „Robson”. Właściciel firmy Robert Marczak w ten sposób pragnie podziękować wszystkim klientom i pracownikom za wspólnie spędzone lata.

Noc Djów w ŁochowieMłodzież otrzyma coś na miarę swoich potrzeb i wieku. Po koncercie Czerwonych Gitar wystartuje NOC DJ’ów z metą o świcie. Zagrają  Adam Mansell, Maestro Nice,  Damez.

Wcześniejsze punkty programu umili nam koncert uczniów Ogniska Muzycznego oraz zespoły Łochowianie,  Gwizdalanki,  Kapela Łochowska i Bandurzystki z Ukrainy. 

Podczas Festiwalu dostępne będą stoiska prezentujące regionalne rękodzieło, wyroby własne, lokalne rzemiosło. Na zebranych będą także czekać stoiska z informacjami o miejscowych instytucjach, ośrodkach i stowarzyszeniach.

Serdecznie zapraszamy!

 

Dzień Łochowa

 
Michal Krupa