„Lato w Mieście” - Łochów 2013

Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie zaprasza wszystkie dzieci, młodzież oraz rodziców  na cykl imprez i zabaw które odbędą się w ramach projektu „Lato w Mieście” w Łochowie. W tym roku dla naszych kochanych najmłodszych oraz osób starszych przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji na cały okres wakacji. Cykl imprez które będą się odbywały na pewno przypadnie Państwu do gustu, a każdy na pewno znajdzie coś interesującego dla siebie zarówno dzieci jak i dorośli.

Pierwszą imprezą, która jest już za nami był koncert muzyki musicalowo-operetkowej oraz rozrywkowej w wykonaniu Varsowia Bras Quintet & Przyjaciele, który  odbył się w Pałacu w Łochowie 28 czerwca.

Podczas lata w mieście nie zabraknie atrakcji dla naszych milusińskich dla których MiGOK przygotował wiele ciekawych atrakcji m.in. w każdą środę o godz. 10. „Poranki bajkowe”. W każdy poniedziałek i środę lipca oraz sierpnia o godz. 10. blok zabaw integracyjno-animacyjnych dla dzieci, a w każdy wakacyjny wtorek i czwartek dla nieco starszych dzieci - Letnia Szkoła Sztuki Walki.

14 lipca o godz. 11. rozpocznie się dwudniowa impreza, spektakl muzyczno-cyrkowy połączony z różnymi warsztatami „Pipi Pończoszanka” wzbogacony paradą przez miasto.

19 lipca rozpoczniemy o godz. 19. kolejną w tym roku Noc Filmową - właściwie maraton filmowy, a po czterech tygodniach dnia 16 i 17 sierpnia Plenerowe Noce Filmowe - początek również o godz. 19.

1-2 sierpnia lecz w Ostrówku na terenie SP (to tylko 6 km odległości od Łochowa) odbędzie się  spektakl widowiskowy ”Gdzie jest Pinokio” w namiocie cyrkowym. W czasie trwania imprezy odbędą się także warsztaty artystyczne dla dzieci oraz  koncert piosenek.

Oczywiście nie zabraknie tez imprez większego kalibru takich jak Magiczna Karawana - Dni Łochowa (17 sierpnia), na których co roku występuje wielu utalentowanych muzyków, są wystawiane spektakle teatralne dla dzieci i całych rodzin oraz grają nasi regionalni artyści: Kapela Łochowska, Gwizdalanki, Łochowianie. W tegorocznych obchodach nie zabraknie atrakcji dla nikogo - odbędą się spektakle dla dzieci i nie tylko (teatr akt - spektakl ”Śmietnik”, ”In Blue”), rodzinne animacje KLANZA, koncert zespołu GOOD RELIGION i Noc DJ'ów.

Odskocznią od typowych imprez będzie Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski, który odbędzie się w dniach 9-17 sierpnia na terenie Pałacu w Łochowie i Muzeum Gwizdka. Podczas pleneru będzie okazja do podglądania artystów wykonujących swoje rzeźby.

Na zakończenie (oby słonecznych) wakacji zapraszamy na Pełne Spektrum, czyli podsumowanie projektu wakacyjnego zakończonego koncertem.

Oczywiście przez całe wakacje od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00 będzie możliwość przyjścia do MiGOK i zagrania w różnego rodzaju gry zręcznościowe (tenis, piłkarzyki, itp).

Mamy nadzieje że przypadną Państwu do gustu nasze propozycje na spędzenie miło i przyjemnie tegorocznego lata w naszym cudownym i kochanym Łochowie. Serdecznie zapraszamy!

DK

 
Michal Krupa