Jedyny taki!

czyli bezalkoholowy Piknik Rodzinny „Anioły w Łochowie”     

Dlaczego jedyny? Z kilku powodów. Po pierwsze, bez stoisk z piwem czy jakimkolwiek innym alkoholem, po drugie promujący chrześcijańskie wartości, między innymi w formie finałowych koncertów ewangelizacyjnych. W tym roku był to koncert zespołu „La Pallotina”.

Ta cykliczna (siódmy rok z kolei) impreza zorganizowana przez grupę zapaleńców Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie, Caritasu, wspomaganych przez wolontariuszy z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z Łochowa, Ostrówka, Budzisk i Kamionny wykreowała miejsce i zaproponowała czas na radosne, rodzinne przeżycie niedzieli. Tym razem, i taka lokalizacja już zostanie, piknik odbył się przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w niedzielę 23 czerwca 2013 roku.  W przygotowanie   i przeprowadzenie zabaw rekreacyjno-sportowych oraz kawiarenki ochoczo włączyli się nauczyciele, rodzice, harcerze, wędkarze, strażacy i wielu innych ludzi dobrej woli. Na scenie swoje umiejętności  muzyczno- taneczne zaprezentowali mali i więksi łochowianie.

Wszystko to było możliwe dzięki darczyńcom, którym bardzo dziękujemy. Jak co roku piknik wsparły firmy: Piekarnia-Cukiernia ROBSON, Migael-Avans, Mirpol, Sigma, Verbena, Emte-Druk, oraz Bank Spółdzielczy.

Patronami imprezy byli: Proboszcz ks. kan. Ryszard Nicpoń i Burmistrz Marian Dzięcioł.

Tym co najbardziej wyróżniło tegoroczny piknik był poprzedzający go Marsz dla Życia i Rodziny. Tym sposobem Łochów stał się 106 miastem w Polsce, którego mieszkańcy zamanifestowali swoje przywiązanie do tradycyjnej rodziny i stanęli w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Wraz z mieszkańcami Łochowa i dekanatu łochowskiego w marszu uczestniczył senator RP Henryk Górski  z małżonką oraz samorządowcy.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem, Szczęść Boże,
Marek Górniaczyk

 
Michal Krupa