Varsovia Brass Quintet & Friends

Takiego koncertu w Łochowie jeszcze nie było. Nieco kameralnie i z klasą. 28 czerwca w godzinach wieczornych (ach te komary) na dziedzińcu Wozowni Pałacu Łochów odbył się koncert pt. "Varsovia Brass Quintet & Friends".

Był to kolejny, bodajże czwarty już, koncert muzyków quintetu w gminie Łochów. Tym razem koncert stał się formą podziękowań dla organizatorów, sponsorów i uczestników corocznego pikniku Anioły w Łochowie. Zadanie jakie przyjął na siebie szef grupy Jacek Juszczak, by łochowskie spotkanie  muzyczne stało się kulturalną formą miłego spędzenia czasu i relaksu przy największych hitach muzyki operetkowo-musicalowej, aż po muzykę popularną, zostało zrealizowane z nawiązką, nie tylko za sprawą quintetu ale również przyjaciół (friends), jakich zaproszono do wspólnego występu: Dorotę Szczepańską (sopran), Katarzynę Goszcz (vocal), Piotra Rafałko (tenor) oraz miejscowych artystów: Kapelę Łochowską i gitarzystę Jarosława Śliwowskiego, który wygrał casting na wykonanie utworu Carlosa Santany.

W ponad dwu i pół godzinnym koncercie wykonali oni mnóstwo utworów m.in. tarantellę "Dziewczęta z Barcelony" z opery "Clivia", "Co się dzieje oszaleje" z operetki "Księżniczka czardasza", "All I ask of You" z musicalu "Upiór w operze", "Przetańczyć całą noc" - z musicalu "My fair lady", przebójEllingtona "Don't get around much anymore" i Santany "Europa", wprowadzili słuchaczy w swojskie klimaty z nad Wisły: "Chodź na Pragę" i "Tango andrusowskie", a na zakończenie "Chanson d-amour". Wszystko to w nieskrępowanej atmosferze, w odpowiedniej za sprawą Fresh Sound Technology oprawie świateł, przy filiżance kawy i kawałku ciasta serwowanego przez Pałac Łochów.Varsovia Brass Quintet podczas koncertu

Dla porządku quintet tworzyli: Lubomir Mulik (tuba), Tomasz Dworakowski (puzon), Jacek Juszczak (waltornia), Tomasz Kirszling (trąbka, trąbka piccolo, fliegelhorn), Damian Marat (trąbka, trąbka piccolo, fliegelhorn).

Działania artystyczne Varsovi zostały wsparte przez organizacje, firmy i osoby prywatne:
Burmistrza Łochowa, MiGOK w Łochowie, BS w Łochowie, Pałac Łochów, Stowarzyszenie Polskich Energetyków O/Warszawa, Nadleśnictwo Łochów, PW TEX Zbigniew Sawera, PH DOMINO Tadeusz Dobosz, Studio urody Emie, KACPER STUDIO Jadwiga Skóra, Portal Na Chłopski Rozum - Internetowe Centrum Łochowa, Fresh Sound Technology i Caritas Łochów.

R

 
Michal Krupa