Muzyczne trele

Dnia 28. maja w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie odbył się VI Powiatowy Konkurs Piosenki Przedszkolnej. Do zmagań konkursowych zgłosiło się 59 uczestników z następujących placówek oświatowych: Samorządowe Przedszkole Nr 1 w Łochowie, Szkoła Podstawowa w Kalinowcu, Punkt Przedszkolny ”Przedszkole Wojtka Strażaka” z Gwizdał, Gminne Przedszkole w Grębkowie, Gminne Przedszkole w Stoczku, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Baonu Nadbużańskiego AK w Łochowie, Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa „Julin” w Kaliskach.

Konkurs Piosenki Przedszkolnej to miłym i ciepłym głosem impreza, która na stałe znajduje się w cyklu imprez organizowanych przez MiGOK, i z roku na rok coraz więcej uczestników zgłasza się do uczestnictwa w nim z nadzieją na ciekawe doświadczenia sceniczno-muzyczne. Ma on na celu rozwijanie wrażliwości dzieci na muzykę, propagowanie kultury muzycznej oraz wymianę doświadczeń sceniczno-muzycznych wśród dzieci.

Fundatorami nagród byli: Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie, Burmistrz Miasta Łochowa - Marian Dzięcioł oraz Miejska Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Konkurs rozpoczął się punktualnie o 10.00 w pięknie przystrojonej na ten dzień sali widowiskowej. Wszystkich przybyłych dzieci, rodziców, opiekunów przywitała pani Martyna Matuszak - instruktor MiGOK, która swoim miłym i ciepłym głosem zapowiadała młodych artystów. Wśród uczestników w większości dominowały zespoły kilku osobowe a było tylko 3 solistów/tek indywidualnie występujących. Nie zabrakło też pięknych dekoracji, strojów, choreografii, które dominowały podczas występów i powodowały, że stawał on się bardziej ciekawszy i z chęcią się go oglądało. Było przy tej okazji dużo frajdy i salwy śmiechu. Występy były oceniane przez profesjonalną komisję w składzie: Anna Kania, Karolina Gromek oraz Elżbieta Grądzka.

Komisja przyznała w kategorii solista/ka:

I miejsce - Franciszkowi Paliszowi z Przedszkola Nr 1 w Łochowie za wykonanie piosenki Ruda Marcheweczka.

II miejsce - Nikoli Kozlik z Przedszkola „Wojtka Strazaka” z Gwizdał za piosenkę Duszki leśne.

III miejsce - Wiktorowi Olszewskiemu z Gminnego Przedszkola w Grębkowie za piosenkę Mała Wiosna.

W kategorii zespoły:

I miejsce - „ Smerfy” z Samorządowego Przedszkola Nr 1 z Łochowa za piosenkę Biedroneczki

Oraz Szymon Kowalski i Bartłomiej Puchta z Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łochowie za piosenkę Jest w maju dzień.

II miejsce - „Tęcza” z Gminnego Przedszkola w Grębkowie za Tęczową piosenkę oraz „Pszczółki” z KSP „ Julin” za piosenkę Warzywa, owoce.

III miejsce - „Śpiewające Tygryski” z Samorządowego Przedszkola Nr 1 w Łochowie za piosenkę Koncert oraz Kamila Owsianka i Agata Fijołek z Przedszkola Wojtka Strażaka z Gwizdał za piosenkę Maszeruje Wiosna.

Specjalne wyróżnienia przyznano za scenkę Historia poranna zespołowi „Pszczółki” z KSP „Julin” oraz za wyjątkową ekspresję zespołowi „Pszczółki” z Samorządowego Przedszkola Nr 1 w Łochowie.

Każdy uczestnik Konkursu otrzymał słodkie co nieco oraz dyplom uczestnictwa, a zwycięzcy i wyróżnieni wspaniałe nagrody rzeczowe m.in. puzzle, gry planszowe, klocki, malowidła do twarzy,

koraliki do robienia wisiorków, samochodziki dla chłopców oraz wiele innych bardzo atrakcyjnych nagród. Jednakże nie było dziecka które by nie wyszło bez nagrody, każdy dostał oprócz słodkości jeszcze drobny prezencik w postaci zabaweczki.

Na zakończenie konkursu było pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników wraz z opiekunami oraz zaproszenie wszystkich dzieci na DZIEŃ DZIECKA - plac przed Ośrodkiem Kultury w Łochowie.

A wszystkie dzieci zapraszamy za rok - na kolejną edycję konkursu. Przyprowadźcie ze sobą swoich znajomych kolegów z przedszkoli. Im więcej nas będzie śpiewać, tym lepiej. A nuż wśród nich w przyszłości będą znani piosenkarze i artyści estradowi.

DK

 
Michal Krupa