Mazovia Goes Baroque w Pałacu

Dnia 24. maja w Pałacu w Łochowie odbyła się kolejna odsłona projektu Mazovia Goes Barogue 2013. Znakomity projekt muzyki barokowej zrobiony przez program drugi polskiego radia. Organizatorami koncertu są Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie oraz Pałac Łochów. Patronat nad projektem objął Starosta Węgrowski i Burmistrz Łochowa. Mecenat objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskie Radio PR 2.

Wystąpiła dla nas znakomita artystka Elena Andreyev – wiolonczelistka, która z wyróżnieniem skończyła w Moskwie konserwatorium muzyczne. Koncert odbywał się w dwóch częściach. W pierwszej wykonała Ricercare Es- dur Domenico Gabrieli i suitę wiolonczelową c-mol Jana Sebastiana Bacha. W drugiej części usłyszeliśmy Chaconne C-dur Giovanniego Battistę Vitali.

Artystka w znakomity sposób przedstawiła owe dzieła, co dało się  zaobserwować po tym jak bardzo  wczuwała się w dany utwór, co było widać poprzez jej emocje malujące się na jej twarzy. Muzyka była lekka i przyjemna dla ucha i ducha, co było można zaobserwować po zgromadzonych na sali gościach, którzy w dużym skupieniu słuchali gry znakomitej artystki.

Na zakończenie artystka otrzymała gromkie brawa od publiczności oraz bukiet pięknych kwiatów od prowadzącego cały koncert dyrektora MiGOK w Łochowie Artura Lisa.

Muzyka barokowa wprowadza nas w tzw. stan alfa, w którym rewelacyjnie się czujemy i odpoczywamy przy niej. Oby więcej takich uciech dla ucha i ducha zagościło jeszcze nie raz w murach Pałacu, ponieważ taka impreza to doskonała promocja dla naszego powiatu, który miejmy nadzieje stanie się kiedyś wielkim zagłębiem imprez kulturalnych, w tym oczywiście muzycznych z najwyższej półki.

Karolina Gromek

 
Michal Krupa