Przepędziliśmy deszczowe chmury

Wyjątkowo udana impreza w tym wyjątkowym dniu, jakim jest Międzynarodowy Dzień Dziecka, została zorganizowana przez Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie, na placu z boku budynku. Impreza zaczęła się o godzinie 11.00 od spektaklu teatralnego dla dzieci pt: Zaczarowany Ołówek w wykonaniu Teatru Duet. Na przedstawienie przybyły liczne tłumy dzieci wraz z rodzicami, które bawiły się znakomicie podczas występu, było widać na ich twarzy radość i zadowolenie. O godzinie 12.00 na naszej scenie zaprezentowały się dwie grupy wokalne: BIEDRONKI i SMERFY z Samorządowego Przedszkola Nr 1 w Łochowie w swoich popisowych przebojach.

Podczas imprezy oczywiście było wiele atrakcji dla naszych milusińskich takich jak dmuchany plac zabaw, karuzela, piłeczki, dmuchane balony i trampolina - mających duże wzięcie wśród najmłodszych, którzy z radością niejednokrotnie z wszystkich tych atrakcji korzystali.

Było również stoisko z malowaniem twarzy, koło plastyczne, warsztaty ceramiczne - wszystko to licznie oblegane przez dzieci. Można było również zasmakować pysznych domowych ciast upieczonych przez pracownice Domu Kultury, słodkości w postaci batonów, chipsów, waty cukrowej, popcornu, lizaków i cukierków z Wisienki na torcie - naszego zaprzyjaźnionego sklepu oraz napojów chłodzących serwowanych przez panią z kawiarenki. Oczywiście nie mogło zabraknąć grilla z przepysznymi kiełbaskami.

W galerii MiGOK można było oglądać wystawę fotograficzną zatytułowaną „Dziewczynka z książką”. O 14.00 odbyło się spotkanie z dr. Grażyną Matusiewicz - rozmowy o Wietnamie. Tematem wykładu była tragiczna historia współczesnej Kambodży - od rozpadu Indochin przez sekretne bombardowania, reżim Czerwonych Khmerów, okupację i wojny domowe aż po względnie spokojne “dziś”. Wysłuchaliśmy o współczesnych problemach kraju: wysokim wskaźniku analfabetyzmu i o trzymani szkół dla elit, o biedzie, o wyzysku, o turystyce i jej ciemnych stronach. Poznaliśmy także historię i działania Somaly Mam, niezwykle odważnej i charyzmatycznej kobiety. Cała impreza zakończyła się o godzinie 16.00.

Myślę ze każde dziecko tego dnia było bardzo zadowolone, radosne i świetnie się bawiło na naszym pikniku. A my zapraszamy naszych najmłodszych za rok na kolejną, myślę że równie wspaniałą imprezę.

DK

 
Michal Krupa