Coś się kończy, coś się zaczyna

Szanowni Czytelnicy Gazety Łochowskiej
Z dniem 30 czerwca 2021 roku zakończyłem działalność gospodarczą polegającą głównie na wydawaniu miesięcznika o nazwie Gazeta Łochowska, zapoczątkowanego w październiku 1997 roku.

Rosnący fiskalizm naszego państwa, stale rosnące koszty nie tylko wydawnicze ale również obciążenia na rzecz ZUS, Skarbu Państwa, wprowadzenie dla takich drobniutkich podmiotów jak mój obowiązkowego JPK VAT, tym samym malejące zyski – sprawiły o podjęciu trudnej dla mnie decyzji – by po prawie 24 latach, po wydaniu 285 edycji Gazety Łochowskiej, a biorąc pod uwagę wydanie pod moim kierownictwem 32 edycji Głosu Łochowa (razem 317 edycji) – to po ponad 26 latach – zakończyć istotny dla mnie i mojej rodziny epizod.


Dlatego 10 lipca br. (w sobotę) czułem się jakoś dziwnie, gdy zamiast rozwozić po 16 punktach sprzedaży kolejny numer Gazety Łochowskiej, pojawiałem się w nich z informacją o zaprzestaniu jej wydawania.
Prowadzenie czasopisma, w tym buchalteria wraz z logistyką wiązało się z comiesięcznym poświęceniem około 90-120 godzin pracy – były dla mnie swego rodzaju wyzwaniem, pasją, hobby lecz musiał przyjść taki moment, by powiedzieć „wystarczy”.
Nie mniej jednak, mając na uwadze internetowe archiwum Gazety Łochowskiej, prowadzone od stycznia 2002 roku na https://www.gazetalochowska.pl  - „stronka” ta będzie tak długo aktywna jak będzie to możliwe, również FB Gazety Łochowskiej, na które serdecznie zapraszam. Odwiedzajcie je.


Logo towarzyszące cały czas Gazecie Łochowskiej nawiązujące do herbu Kuszaba, Paprzyca było próbą sięgnięcia do bogatej i odległej w czasie (do XV wieku) tradycji. Jedni z pierwszych właścicieli dóbr łochowskich: Łochowscy, do których należały nie tylko Łochów (wówczas Łochowo) ale również m.in. Kamionna, Pogorzelec posługiwali się tym właśnie herbem. Ostatnia jego wersja została zaczerpnięta z Wielkiego Herbarza Rodów Polskich Andrzeja Królikowskiego.


Z pozdrowieniami,
Tadeusz Krupa – Red. Nacz., Wydawca, wieloletni Właściciel Gazety Łochowskiej