Mój Las 2013

logo lasów państwowychPod patronatem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów, Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Ligi Ochrony Przyrody odbyło się podsumowanie powiatowego etapu XXVI edycji konkursu dla młodzieży szkolnej pod hasłem „Mój Las”. W konkursie tym wzięło udział  123. uczniów, którzy nadesłali łącznie 73 prace.

 

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 14. maja br. w Nadleśnictwie Łochów w Łochowie.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach: regionalnym i centralnym. Biorą w nim udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, podzieleni na cztery kategorie wiekowe o tematyce: I: „Czy mogę powiedzieć o sobie – jestem przyjacielem lasu” , II: „Jak realizujesz hasło czysty las”, III: „Las w malarstwie i literaturze”,   IV: „Wielofunkcyjna gospodarka leśna w lasach mojego regionu”. Ocenie podlegały indywidualne lub grupowe prace dotyczące szeroko rozumianej ochrony przyrody i środowiska.

Spotkanie poprowadziła Naczelnik Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Budownictwa  Starostwa Powiatowego w Węgrowie - Bożena Gierej, która powitała gości oraz przedstawiła wyniki. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Iga Żukowska wraz z opiekunką p. Jolantą Stanicką  za zajęcie II miejsca na szczeblu centralnym Zarządu Głównego LOP w Warszawie w XXVI edycji konkursu „Mój Las” w kategorii IV.

Zwycięzcy

W zależności od kategorii zwycięzcami zostali:

Kategoria I (szkoły podstawowe klasy I-III)                       

  1. PSP nr 3 w Łochowie - praca zespołowa: Kacper Szczepanik, Artur Kozioł pod kierunkiem p. Barbary Kochanowskiej;
  2. SP w Krypach - praca zespołowa: Paulina Zdzieborska, Marcin Krasnodębski, Dawid Skarżyński, Dominika Zalewska, Oliwia Strupiechowska, Krystian, Zdzieborski, Wiktoria Korzeniak, Oliwia Polkowska, Danusia Krynicka pod kierunkiem p. Izabeli Nowak;
  3. PSP nr 3 w Łochowie - praca zespołowa: Klaudia Dobosz, Patrycja Drużba pod kierunkiem p. Agnieszki Krupa.

Wyróżnienia otrzymali:

-PSP Nr 3 w Łochowie - praca zespołowa: Krzysztof Michalik, Jan Rosłon pod kierunkiem p. Aleksandry Rosłoń;

-SP w Pniewniku - praca zespołowa: Aneta Zalewska, Anna Świętochowska pod kierunkiem p. Grażyny Laskowskiej;

-SP w Węgrowie - praca zespołowa: Rafael Ciszewski, Dominka Jezierska pod kierunkiem p. Ewy Niegowskiej.

Kategoria II: (szkoły podstawowe klasy IV-VI)

1. KSP „Julin” w Kaliskach - praca zespołowa: Agnieszka Siuchta, Natalia Dzięcioł pod kierunkiem p. Bożeny Ładniak;

2. SSP w Zającu - praca zespołowa: Piotr Janiuk, Natalia Dybowska pod kierunkiem p. Ewy Błońskiej;

3. SP w Węgrowie - praca zespołowa: Aleksandra Ufnal, Aleksandra Grabowska pod kierunkiem p. Agnieszki Antońskiej.

Wyróżnienia:

1. PSP Nr 3 w Łochowie - praca zespołowa: Weronika Sulowska, Klaudia Gajewska pod kierunkiem p. Justyny Kasztelan;

2. SPS w SOSW w Węgrowie - praca zespołowa: Konrad Mierzejewski, Karolina Kuczkowska pod kierunkiem p. Moniki Szewczyk i p. Rafała Prusaczyka;

3. SP w ZS w Ostrówku - praca zespołowa: Weronika Sierawska, Oliwia Ślędak pod kierunkiem p. Wioletty Skoniecznej;

4. SP w Toporze - praca zespołowa: Michał Ciesielski, Bartosz Brzezicki pod kierunkiem p. Małgorzaty Kalata;

5. SSP w Ruchnie - praca zespołowa: Kamila Bielińska, Martyna Kwiatkowska pod kierunkiem p. Katarzyny Mroczek.

Kategoria III: (gimnazja)

1. PG w Łochowie - praca indywidualna Bartosza Mioduszewskiego

2. PG w Łochowie - praca indywidualna Klaudyny Pogorzelskiej

3. Publiczne Gimnazjum w Łochowie - praca indywidualna Pauliny Frankowskiej

-wszystkie trzy pod kierunkiem p. Magdaleny Piesio.

Wyróżnienia:

1. Gimnazjum w ZS w Krypach - praca indywidualna Karoliny Zalewskiej pod kierunkiem p. Bożeny Adaśko;

2. Gimnazjum w Węgrowie - praca indywidualna Kamili Maleszewskiej pod kierunkiem p. Jolanty Kowalik;

3. PG w Łochowie - praca indywidualna Anny Nowotka pod kierunkiem p. Magdaleny Piesio;

4. PG w Łochowie - praca indywidualna Ilony Puchta pod kierunkiem p. Magdaleny Piesio.

Kategoria IV: (szkoły ponadgimnazjalne)

1. LO w Łochowie - praca indywidualna Igi Żukowskiej pod kierunkiem p. Jolanty Stanickiej;

2. LO w Urlach - praca indywidualna Radosława Rumińskiego pod kierunkiem p. Magdaleny Piesio;

3. LO w Łochowie - praca indywidualna Eweliny Gąsior pod kierunkiem p. Jolanty Stanickiej.

Wyróżnienia

1. ZSZS w SOSW w Węgrowie - praca indywidualna Mariusza Frączka pod kierunkiem p. Moniki Rząca;

2. LO w Łochowie - praca indywidualna Moniki Telak pod kierunkiem p. Justyny Ciecióra;

3. ZSP w Węgrowie - praca indywidualna Macieja Kowalskiego pod kierunkiem p. Magdaleny Cyrych.

Wręczenia nagród dokonali: Starosta Węgrowski, Krzysztof Fedorczyk wraz z zaproszonymi gośćmi: Haliną Wierzchołowską, Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu, Małgorzatą Zyśk, Przewodniczącą komisji oświaty, kultury, kultury fizycznej i promocji powiatu, Anną Mytkowską, radną Powiatu, Bogusławem Piątkiem, Nadleśniczym Nadleśnictwa Łochów, Jerzym Osiakiem, zastępcą Nadleśniczego Nadleśnictwa Siedlce, Marianem Dzięciołem, Burmistrzem Łochowa, Marcinem Dolotą, kierownikiem d/s Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, Ewą Sulowską, wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Łochowie - wspierani przez koordynatorów konkursu w Powiecie Węgrowskim pracowników Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Budownictwa na czele z Naczelniczką Bożeną Gierej oraz Agnieszką Marciniak, Lucyną Kwiatkowską i Joanną Grodkowską.

Wydział Środowiska, Rolnictwa i Budownictwa

Zwycięzcy ponownie

Zwycięzczyni

 
Michal Krupa