Archiwum

Policyjne info

Odpowiedzą przed sądem

W ramach realizacji sprawy operacyjnej węgrowskich funkcjonariuszy, podczas przeszukań pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych u dwóch mieszkańców pow. węgrowskiego znaleziono środki odurzające. Jeden z nich posiadał ok 430 gramów marihuany, drugi 45 gramów amfetaminy. Za powyższy czyn grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Stop – Nielegalnym odpadom

W ramach prowadzonych 4 marca przez węgrowskich policjantów działań kontrolno - prewencyjnych pn. ”Stop - Nielegalnym odpadom” policja przypomina, że zgodnie z art. 145 Kodeksu Wykroczeń – Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

 

Jednym z problemów współczesnej cywilizacji jest degradacja środowiska naturalnego, a dużym zagrożeniem dla niego jest niekontrolowany przewóz odpadów i składowanie ich  w miejscach do tego nieprzystosowanych takich jak:  przydrożne rowy, kompleksy leśne, nieczynne wyrobiska lub inne nielegalne składowiska. Dlatego dbamy o to, aby nie zaśmiecać otaczającej nas przyrody. Jeżeli zauważymy kogoś wyrzucającego śmieci poinformujmy najbliższą jednostkę policji.

Zdarzenia drogowe

Po 10 lutego na naszych drogach doszło do szeregu zdarzeń drogowych:

 10 lutego w Łochowie mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Renault na przejściu dla pieszych potrącił kobietę korzystającą z przejścia. Nikt nie doznał poważnych obrażeń ciała.

 W tym samym dniu w Starejwsi na ul. Szkolnej, mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Fiat nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej Fordem doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

 11  lutego w Chojeczno - Sybilaki mieszkaniec pow. siedleckiego znajdując się w stanie nietrzeźwości (0,77 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) kierował  nieoświetlonym ciągnikiem rolniczym i na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym z naprzeciwka Seatem.  Kierujący ciągnikiem trafił do szpitala.

 14 lutego w Paplinie mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Seat nie zachowała bezpiecznej odległości i nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w  wyniku czego uderzyła w pojazd marki Renault. Nikt nie doznał obrażeń.

 14 lutego w Sadownem mieszkaniec pow. podlaskiego, kierując pojazdem marki Daf wraz z naczepą potrącił pieszą przechodzącą w miejscu nie dozwolonym, która w wyniku obrażeń poniosła śmierć na miejscu.

 18 lutego w Węgrowie na ul. Kołłątaja mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Opel nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu pojazdowi Citroen doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

 20 lutego w Łochowie na Alei Łochowskiej mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Ford, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym prawidłowo jadącemu Nissanowi, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów.  Nikt nie doznał obrażeń.

 20 lutego w Węgrowie na Alei Solidarności mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Toyota nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej Hondą doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Kierujący Toyota w wyniku doznanych obrażeń ciała trafił do szpitala.

 22 lutego w Węgrowie na ul. Mickiewicza mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Ford nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Audi, w wyniku czego doszło do zderzenia.  Nikt nie doznał obrażeń.

 25 lutego w Podsusze mieszkaniec Warszawy, kierując pojazdem marki Audi na prostym odcinku drogi na skutek nagłego pojawienia się zwierzęcia na drodze, gwałtownie odbił kierownicą, w wyniku czego zjechał z drogi i uderzył w drzewo doznając obrażeń ciała.

 27 lutego w Łochowie na Alei Łochowskiej mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki VW podczas cofania uderzył w pojazd marki Ford. Nikt nie doznał obrażeń.

 28 lutego w Węgrowie na ul. Gdańskiej mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Opel na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z pojazdem marki MAN z naczepą. Obaj kierujący z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

• 1 marca w Złotkach mieszkaniec pow. ostrowskiego, kierując pojazdem marki Toyota na skrzyżowaniu dróg nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi Citroen, powodując zderzenie się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.  

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego  o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu i  zdrowym rozsądkiem.

Zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów

Łochowscy funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów. Są to trzej mieszkańcy pow. wyszkowskiego, podejrzani o kradzież 2 samochodów -  VW polo o wartości 8000 zł i Seata o wartości 5000 zł oraz usiłowanie kradzieży 4 innych pojazdów. Wobec dwóch mężczyzn Prokurator Prokuratury Rejonowej w Węgrowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zaś  wobec trzeciego z nich Sąd Rejonowy w Węgrowie zastosował 3 miesięczny tymczasowy areszt. Ponad to wszystkim trzem zarzucono 4 przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi im kara do 10 lat więzienia. 

Dzielnicowy 2019

Najpopularniejszym dzielnicowym roku 2019 został mł. asp. Wojciech Olton z Posterunku Policji w Korytnicy. Na dzielnicowego z gminy Korytnica głosowało 371 osób. Drugie miejsce w  plebiscycie zajął asp. sztab. Waldemar Siwiecki  dzielnicowy gm. Sadowne, pełniący służbę w Komisariacie Policji w Łochowie na którego zagłosowało 100 osób. Natomiast trzecie miejsce zdobył mł. asp. Marcin Mikołajczuk dzielnicowy gm. Liw, służbę pełniący w Komendzie Powiatowej Policji w Węgrowie, zdobywając 80 głosów.

Jest to konkurs wśród internautów mający na celu wskazanie tych dzielnicowych, którzy najlepiej wywiązują się ze swojej służby. Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, który jest najbardziej rozpoznawalny w lokalnym środowisku, najlepiej znający potrzeby mieszkańców w jego rejonie służbowym,  przez co ma możliwość poznania opinii, obaw i problemów.

                Za: KPP Węgrów