Archiwum

Senioralne Walentynki

Dnia 8 lutego 2020 r. Łochowski Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie już po raz kolejny organizował Walentynki dla swoich studentów.

Od 2016 r.  w lutym, uczestnicy ŁUTW przy  świecach w cudownej romantyczno-kawiarnianej atmosferze świętują Dzień Zakochanych. Nastrój tego dnia wzbogaca aranżacja sali, która na ten dzień przyozdobiona jest m.in.  ogromną ilością balonowych serc. Impreza miała charakter integracyjny, ponieważ już od trzech lat zapraszani są na ww. imprezę seniorzy z UTW Tłuszcz. Tego dnia w strojach wszystkich uczestników dominuje czerwień, jako symbol miłości.

Ponieważ w tym roku uroczystość ta była połączona z balem karnawałowym to w strojach obecny był również kolor srebrny, a ponadto  kapelusze, fascynatory i maski.

                Wydarzeniu temu towarzyszy zawsze koncert o tematyce miłosnej, podczas którego członkowie Uniwersytetu prezentują wiersze własnego autorstwa. W tym roku gwiazdą muzyczną był zespół IKA DUO, czyli Irena Filuś (śpiew, skrzypce) i Jacek Cichocki (instrumenty klawiszowe). Irena Filuś na co dzień śpiewa i gra na skrzypcach w zespole Panieneczki, wykonujący bardzo energetyczną mieszankę folkloru i muzyki elektronicznej, natomiast Jacek Cichocki jest pianistą jazzowym, kompozytorem, multiinstrumentalistą i aranżerem. W sobotni wieczór artyści zaprezentowali wspaniałe standardy polskiej estrady takie jak „Zakochani są wśród nas” czy, „Z Tobą chcę oglądać świat”. Poezja natomiast została zaprezentowana przez: Mariolę Nadaj, Małgorzatę Kopania, Wandę Suchenek, oraz Mariusza Kubata, który prowadzi w ŁUTW koło poetyckie. Po części wokalno-poetyckiej na wszystkich  czekał tort walentynkowy, ufundowany przez  stałą lokalną sponsorkę Agnieszkę Szewczyk. Punktem kulminacyjnym pierwszej części imprezy były konkursy, m.in. „Jaka to melodia” wzorowana  na słynnym programie telewizyjnym.

Bal karnawałowy otworzyli  seniorzy z sekcji tanga (Janina Owsianka i Zygmunt Toński, Krystyna i Wiesław Zieniewscy, Alicja Postek i Andrzej Boguszewski, Małgorzata Getka oraz Tadeusz Barański), którzy zaprezentowali występ taneczny przygotowany przez instruktora - Jerzego Dołżyka. Panowała wspaniała atmosfera. Widać, że seniorzy kochają tańczyć i cieszyć się życiem. Nie zabrakło pozytywnej energii. To był naprawdę udany, magiczny wieczór Walentynowy. Nad całością imprezy czuwała Aneta Kowalczyk, koordynator ŁUTW. W przygotowaniach brali udział: Danuta Rusiniak, Teresa Maliszewska, Teresa Wojtera, Andrzej Boguszewski, Teresa Mauer, Alicja Postek, Zygmunt Toński, Małgorzata Kopania, Albert Kłóskiewicz, Janiana Owsianka, Kazimierz Kossowski, Krystyna Trojan, Danuta Grabowska, Barbara Gołębiewska, Halina Bieńkowska, Elżbieta Łach, Małgorzata Getka, Teresa Kowalczyk oraz pracownicy MiGOK.

                A.K.