Archiwum

Sekcja Taneczna na Gali 2020

Taniec jest jak muzyka lub malarstwo: nie ma celu. Ale czy możemy żyć bez tańca? Nie! Taniec jest językiem duszy, pozwala wyrazić czystą radość życia.

Gala Noworoczna 2020 Sekcji Tanecznych w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się 6 lutego na Sali widowiskowo-kinowej im. I. J. Paderewskiego. Wcześniejsza Gala z 29 stycznia, o której pisałam w lutowym numerze G.Ł., miała charakter bardziej muzyczny. Punktualnie, bo o godz. 18:00 w imieniu Dyrektora MiGOK pana Artura Lisa prowadząca Galę Aleksandra Sęczyk powitała zgromadzoną Publiczność, w tym Burmistrza Łochowa Roberta Gołaszewskiego, Rodziców, Babcie, Dziadków oraz zaproszonych Gości.

 

Pierwszy występ to Grupa Baletowa, która swoje początki z tańcem rozpoczęła we wrześniu 2019 roku. Uczęszczają do niej dzieci w wieku 3-9 lat.  Małe Prima Baleriny razem z nauczycielem (choreografem) Donatą Dębińską zatańczyły swój pierwszy układ baletowy. Publiczność nie szczędziła braw, dziewczynki z dumą podrygiwały kłaniając się raz po raz. Na koniec występu zaprezentowały swoją ulubioną pozę.

Kolejnym wykonawcą była grupa Taneczna Next Level. Działają w MiGOK od 2015 roku i mają już na swoim koncie wiele osiągnięć tanecznych. Stawiają na zgranie w zespole i dużą pozytywną energię. Studio bierze udziały w pokazach i zawodach tanecznych ogólnopolskich. Kierownikiem i założycielem jest pan Rafał Snopczyński, wieloletni tancerz, który swoją karierę oraz techniki taneczne szkolił u wielu znanych tanecznych osobowości. W wydarzeniu wystąpiły 4 grupy taneczne i 2 grupy akrobatyczne. Układy choreograficzne były dopasowane odpowiednio do grup wiekowych, tancerze wykazali się wielkim profesjonalizmem i charyzmą. Z pewnością pan Rafał był dumny ze swoich podopiecznych. Każdy występ był nagradzany wielkimi i gorącymi brawami.

Wykonawcą w kolejnej odsłonie była grupa FUL OUT, dzieci zatańczyły układ taneczny Hip Hop. Tworzą one dziecięcą grupę w wieku do 12 lat powstałą w październiku 2019 r. Prowadzi ją p. Magda Kapuścińska, mistrzyni Polski we Free Style. Dzieciaczki zatańczyły z wielkim zapałem i mistrzowską precyzją, prezentując się przy tym okazale.

Następnym długo oczekiwanym momentem był występ grupy tanecznej Dance Mix, która zaprezentowała elementy podstawowych technik tanecznych począwszy od tańców Latino poprzez elementy Hip Hopu, Jazzu, Zumby i Disco Dance. Maluchy dały popis na scenie, przy tym wymachując rękoma z pozdrowieniami dla swoich Rodziców. Dały odczuć widowni, że na scenie czują się swobodnie, z uśmiechem i radością pokonywały kolejne kroki choreograficzne przygotowane przez pana Łukasza Cacko, będącego opiekunem grupy. Pan Łukasz jest finalistą i półfinalistą Mistrzostw Polski, laureatem wielu turniejów Grand Prix.

Wisienką na torcie był występ Latino Ladies - grupa pań, która poznaje tajniki amerykańskich tańców latino. Panie zaprezentowały podstawowe choreografie Salsy i Cha Chy. Ladies zatańczyły razem z prowadzącym zajęcia Łukaszem Cacko wprawiając publiczność w zachwyt i miłe odczucia.

Na zakończenie Gali i mowie końcowej Publiczność nie szczędziła braw, był to wyraz podziękowania a zarazem wielkiego zadowolenia uczestników jak i wszystkich zgromadzonych na Gali gości. Miejski i Gminny Ośrodek Kultury ma powód do dumy. W przedsięwzięciu udział wzięło 140 uczestników z różnych grup tanecznych. W stosunku do ubiegłego roku jest wielki progres. Przybywa zarażonych na taniec, a świadomość Rodziców na temat potrzeby rozwoju ruchowego, intelektualnego i komunikacji niewerbalnej sprawia, że nie szczędząc wolnego czasu, przywożą dzieci na zajęcia, bo przecież trzeba pielęgnować swoje marzenia, trzeba trzymać się swoich ideałów. Należy śmiało iść przez życie z muzyką, którą się słyszy. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu a nie z oglądania się do tyłu.

Aleksandra Sęczyk