Archiwum

Turniej Szarady 2020 w Łochowie!

W sobotę, 15 lutego w Sali Konferencyjnej Dworca PKP w Łochowie odbyły się VII Ogólnopolskie Szaradziarskie Mistrzostwa Łochowa. Organizatorem był Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie. Patronat Honorowy objął Burmistrz Łochowa - Robert Gołaszewski.

Uczestnicy, w tym stali bywalcy, nie zawiedli i licznie zjawili się w Łochowie by powalczyć o najwyższe lokaty. W sobotnie przedpołudnie o godzinie 11:00 przybyło 29 szaradzistów z całej Polski zarówno z bliska jak i daleka: Kielc, Białegostoku, Olsztyna, Łodzi, Krakowa, Pabianic. Turniejowe zadania przygotował p. Adam Biniszewski z Grodziskiego Klubu Szaradzistów „Edyp”.

 

Turniej składał się z trzech rund. Pierwsza trwała 75 minut i składała z 30 zadań, gdzie do zdobycia było 66 punktów. Druga runda odpowiednio 45 minut, 17 zadań i 34 punkty. Trzecią rundą było rozwiązanie Wirojolki przygotowanej przez p. Zdzisława Łosia i trwała 45 minut.

Pomiędzy rundami, zgodnie oczywiście z regulaminem, zarządzano kilkunastominutowe przerwy podczas, których można było wypić kawę zjeść coś na słodko a przy tym podzielić się wrażeniami z poprzednich rund. Po wszystkich rundowych zmaganiach szaradziści zostali zaproszeni na obiad ufundowany przez MiGOK a przygotowany przez lokalną restaurację.

Planowo, bo około godz. 16:00 zostały ogłoszone wyniki:  najlepszym szaradzistą, który zajął I miejsce  okazał się p. Dawid Kupiec z Warszawy, II miejsce zajęła p. Magdalena Wojtowicz z Prac Dużych. III miejsce należało do p. Pawła Kustronia z Krakowa. Zaś najlepszym Szaradzistą z Łochowa okazał się pan Adam Bieniek, który uplasował się na 28 miejscu. Gratulujemy !

Atmosfera podczas tego wydarzenia była znakomita, świadczyły o tym wszechobecna radość, konwersacje i szereg uśmiechów nie schodzących z twarzy uczestników aż do końca turnieju. Żaden z szaradzistów nie wyszedł z pustymi rękoma, koordynator projektu p. Aleksandra Sęczyk wręczała puchary i nagrody - gratulując każdemu z wyróżnionych wyniku. Sponsorem Głównym, który ufundował nagrody był właściciel Firmy Piece Kamionna p. Piotr Tężyński - nasz lokalny producent kotłów na pellet i ecodesign - bardzo chętnie wspierający nasze inicjatywy. Dziękujemy.

Na zakończenie, w imieniu Dyrektora MiGOK Artura Lisa, pani Aleksandra podziękowała wszystkim zebranym za przybycie, pogratulowała wyników i zaprosiła wszystkich do wzięcia udziału w naszym Szaradziarskim Turnieju za rok.

  1. A.    Sęczyk