Archiwum

Sześć Koncertów Pieśni Adwentowych

W Ramach Festiwalu Zbliżenia Kultur „Melodie Bożych Trąb” Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie zorganizował sześć Koncertów Pieśni Adwentowych. Koncerty odbyły się w kościołach parafialnych Gminy Łochów gdzie parafianie z pobliskich miejscowości mogli wysłuchać przepięknych utworów w wykonaniu Beaty Oleszek i Witolda Brody.

Naszymi gośćmi jak już wspomniano była Beata Oleszek, która pochodzi z Lubelszczyzny z miejscowości Kocudza o niezmiernie oryginalnych tradycjach śpiewu, gwary i obyczajach. Pani Beata na co dzień występuje w zespole Jarzębina jak również bierze udział w przeróżnych projektach artystycznych.

Natomiast Witold Broda jest skrzypkiem, lirnikiem i liderem Kapeli Brodów. Jest subiektywnym etnografem. Od 30 lat dokumentuje muzykę i obyczaje polskiej wsi. Prowadzi działalność koncertową, warsztatową i animacyjną. Obydwoje koncertują w Polsce i za granicą.

Ku naszej uciesze mogliśmy liczyć na dużą  publiczność, która oklaskiwała każdy utwór naszych Artystów. Pomimo chłodu panującego w środku Kościołów rozgrzewał nas donośny profesjonalny głos Beaty, której akompaniował Witek Broda na lirze i skrzypcach. Pieśni Adwentowe były śpiewane w gwarze, pochodzącej z podlubelskiej wsi, w której wychowywała się jako mała dziewczynka pani Beata. Serdecznie dziękujemy Artystom za niezapomniane chwile jakie mogliśmy przeżyć podczas okresu Adwentu.

       R

 
Michal Krupa