Archiwum

Wigilia w ŁUTW

Również Łochowski Uniwersytet Trzeciego Wieku działający w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie miał swoje uroczyste Spotkanie Wigilijne. Do pomocy w organizacji spotkania przyłączyli się również pozostali seniorzy z  ŁUTW przygotowując stół wigilijny wraz z potrawami.  

Wspaniałym akcentem podczas spotkania było wspólne śpiewanie z zespołami działającymi przy MiGOK: chórem wielopokoleniowym Łocho ho! oraz Gwizdalankami. Oprócz Seniorów w wigilii udział wzięli zaproszeni goście, m.in.: Senator RP Maria Koc, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Wiceburmistrz Łochowa Małgorzata Łotarska.

 

Łochowski Uniwersytet Trzeciego Wieku działa od 2014, a jego głównym celem jest aktywizacja osób nieczynnych zawodowo od 50 roku życia. Zapisy do ŁUTW odbywają się każdego roku we wrześniu. Słuchacze ŁUTW, korzystają z wielu ciekawych zajęć: gimnastyki, malarstwa, brydża, ceramiki, zajęć teatralnych, muzycznych, tanga, koła historycznego, koła poetyckiego, wykładów oraz wyjazdów i spotkań edukacyjno-integrujących. Wszystkich zainteresowanych, którzy nie zdążyli się zapisać w tym roku, zapraszamy na wykłady otwarte, które odbywają się raz w miesiącu. Informacje  dotyczące działań ŁUTW, znajdą Państwo na tablicy informacyjnej w MiGOK oraz na stronie https://www.facebook.com/%C5%81ochowski-Uniwersytet-III-Wieku-1485153981775166/  

Wigilia ŁUTW była sfinansowana w ramach zadania „Mazowiecka Akademia Współpracy UTW”. Do otrzymania środków przyczynili się seniorzy: Barbara Gołębiewska, Albert Kłóskiewicz, Barbara Kowalczyk reprezentując ŁUTW podczas warsztatów w Warszawie w siedzibie organizatorów w Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL.

Aneta Kowalczyk

 
Michal Krupa