Archiwum

Policyjne info

Idzie zima

Opady śniegu i przymrozek przypomniały, że zbliża się kalendarzowa zima. Oprócz zmiany opon i przygotowania auta do tej trudnej i wymagającej pory roku, należy również zmienić technikę i sposób jazdy. Również piesi w tym okresie powinni zachować szczególną ostrożność podczas wkraczania na jezdnię. Mazowieccy policjanci apelują do kierowców i pieszych o zachowanie czujności i rozwagę.

Zdarzenia drogowe

W drugiej i trzeciej dekadzie listopada na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych, m.in.:

 

30 listopada w m. Węgrów ul. T. Kościuszki mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki BMW nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej Skodą doprowadzając do zderzenia. Nikt  nie doznał obrażeń ciała.

28 listopada w m. Łochów (Al. Węgrowska) mieszkaniec Warszawy kierując pojazdem marki Infiniti wjeżdżając na skrzyżowanie z ruchem okrężnym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi Seat , który znajdował się na tym skrzyżowaniu w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń ciała.   

28 listopada w m. Grabiny (gm. Sadowne) 90 letni mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując ciągnikiem rolniczym stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na lewy pas i uderzył w pojazd marki Iveco, który w tym czasie wykonywał manewr jego wyprzedzania.

22 listopada w m. Budziska mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Opel na prostym odcinku drogi nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go pojazdu, który wykonywał manewr skrętu w lewo, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na prawe pobocze poczym zjechał do przydrożnego rowu.  Nikt nie doznał obrażeń.

22 listopada w m. Łochów mieszkaniec pow. łukowskiego kierując pojazdem marki Mercedes nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na lewe pobocze po czym wjechał do przydrożnego rowu co spowodowało, że pojazd przewrócił się na bok. Kierujący trafił do szpitala.

20 listopada w m. Gwizdały mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem ciężarowym  marki Man uderzył w kierującego skuterem, który jadąc przed nim podjął manewr skrętu w lewo. W wyniku zderzenia się pojazdów kierujący skuterem poniósł śmierć na miejscu. Kierowca pojazdu ciężarowego trzeźwy. Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.

16 listopada w m. Łochów na ul. Leśnej kierująca pojazdem marki Kia oraz kierujący VW obydwoje mieszkańcy Warszawy, podczas wykonywania w tym samym czasie manewru cofania doprowadzili do zderzenia się pojazdów.

15 listopada w Łochowie na ul. Przemysłowej mieszkanka 71-letnia pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Hyundai w rejonie skrzyżowania znajdując się na pasie do skrętu w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo na wprost kierującemu VW w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Następnie Hyundai przemieścił się i uderzył  w pojazd marki Daewoo. W wyniku tego zdarzenia pasażerka Hyundaia została przewieziona do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

13 listopada w m. Łochów na ul. Wyszkowskiej mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Audi zatrzymał się przed przejazdem kolejowym, następnie za nim zatrzymała kierująca pojazdem Toyota na który to pojazd najechał kierujący VW, w wyniku czego drugi pojazd uderzył w pierwszy.

12 listopada w m. Łochów na ul. Al. Łochowska mieszkanka pow. mińskiego kierując pojazdem marki Skoda podczas włączania się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi Daf w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

9 listopada w m. Łochów na ul. AL. Łochowska mieszkaniec Warszawy kierując pojazdem marki BMW nie zachował bezpiecznej odległości za poprzedzającym go pojazdem oraz nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu i  zdrowym rozsądkiem.

"Nie Zabijaj – Jedź bezpiecznie!"

Policjanci apelują o włączenie się w akcję "Nie Zabijaj - Jedź bezpiecznie!" poprzez świadome i odpowiedzialne zachowanie oraz dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych. Brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem - zarówno dla poszkodowanego, jak i sprawcy zdarzenia oraz ich rodzin.

Jedź bezpiecznie! - przestrzegaj przepisów, dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze, bądź uprzejmy i cierpliwy, zwracaj uwagę na innych uczestników ruchu drogowego, a podróż dla Ciebie i pasażerów będzie o wiele bardziej przyjemna i bezpieczna. Twoja kultura osobista tworzy kulturę jazdy i bezpieczeństwa na drodze!

Obecna pora roku potęguje zagrożenie bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. Zgodnie z przepisami, kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności i ustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Pamiętaj o obserwacji drogi i jej otoczenia, pozwoli to uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji.

Nie daj się oszukać

W trakcie spotkań rodzinnych ostrzegajmy naszych najbliższych przed przestępcami. Wciąż odnotowujemy przypadki oszustw, gdzie przestępcy podszywając się pod funkcjonariuszy policji, podając się za członków rodziny, pracowników różnych instytucji dokonują kradzieży często oszczędności całego życia.

EMMA5

Aresztowanie 228 osób, identyfikacja 4219 osób będących tzw. mułami finansowymi (money mule) w globalnej akcji (Europa i USA) przeciwko praniu pieniędzy. W Polsce akcję koordynowało Biuro do Walki z Cyberprzestępczością KGP przy współpracy z FinCERT.pl Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa Związku Banków Polskich. Tylko w Polsce ujawniono 207 mułów finansowych99 organizatorów tego procederu oraz 4691 nielegalnych transakcji, zapobieżono utracie blisko miliona Euro (straty ogóle wynoszą ponad 20 mln Euro).

      Za: KPP Węgrów