Archiwum

Konfederaci w Węgrowie

W piątek 15 listopada na rynku w Węgrowie odbyła się konferencja prasowa Konfederacji i Rot Niepodległości. Działacze prowadzili również zbiórkę podpisów pt. „Stop 447” i dyskutowali z mieszkańcami Węgrowa.

Coraz częściej widzimy prowokacje godzące w nasze wartości narodowe, m.in. przez lewicowe środowiska blokujące Marsz Niepodległości lub w Sejmie gdzie jeden z posłów podczas ślubowania użył bolszewickiego gestu - zaczął Karol Rostek - Inicjatywy patriotyczne mają na celu wyłącznie obronę naszego kraju przed wyłudzeniem tego, za co nasi przodkowie przelewali krew.

 

Następnie przedstawiciel Rot Niepodległości, Jacek Kamiński, przedstawił akcję „Stop 447”, czyli inicjatywę ustawodawczą mającą zablokować wypłatę roszczeń amerykańskich organizacji żydowskich dotyczących mienia bezspadkowego w Polsce: - Mienie bezspadkowe zgodnie z prawem międzynarodowym przechodzi na skarb danego państwa. Ustawa JUST Act 447 zakłada wywarcie na Polsce przekazywanie tego mienia lub jego równowartości do podmiotów w żaden sposób niespokrewnionych z wcześniejszymi właścicielami nieruchomości. Dlatego musimy zebrać sto tysięcy podpisów, żeby Sejm miał szansę powołać się na wolę obywateli, by zablokować wypłatę bezzasadnych roszczeń finansowych.

Paweł Bala przypomniał sytuację z wyborów parlamentarnych, kiedy na ogrodzeniu Domu Rabina w Węgrowie było zawieszonych wiele banerów Prawa i Sprawiedliwości: - Odczytałem to jako ironiczną oznakę tego, że partia rządząca będzie przychylna wobec żądań strony żydowskiej, tak jak to było dotychczas przy okazji wycofania ustawy o IPN.

- Oprócz dotkliwego ciosu finansowego stanowiącego równowartość kilku rocznych budżetów Polski kolejnym skutkiem roszczeń jest robienie z Polaków współautorów Holocaustu - dodał Paweł Wyrzykowski, koordynator Konfederacji w Województwie Mazowieckim - Ludzie na Zachodzie często uważają, że to Polacy organizowali obozy koncentracyjne, a nie masowo w nich ginęli, w takiej samej liczbie co Żydzi. Robienie z Polaków zbrodniarzy wbrew prawdzie historycznej jest jednym z elementów nacisku mającego na celu realizację bezpodstawnych roszczeń finansowych.

Na koniec Paweł Wyrzykowski przywołał głosowanie w sejmowej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej, w którym posłowie PiS zagłosowali za kandydaturą proaborcyjnej posłanki Biejat ze skrajnie lewicowej partii Razem na stanowisko przewodniczącej komisji - Niestety, wśród głosujących w ten sposób członków komisji była również poseł z naszej ziemi, Teresa Wargocka. PiS oddał w Sejmie sprawy rodziny w ręce skrajnej lewicy. Sytuacja jest przykra tym bardziej, że jedynym kontrkandydatem był Grzegorz Braun z Konfederacji, który bez najmniejszej wątpliwości zawsze stoi na straży ochrony życia i praw rodziny - Wyrzykowski zaapelował do patriotów z Węgrowa i okolic, aby włączali się w działania Konfederacji i kontaktowali się w sprawie ustawy 447 oraz innych działań pod numer telefonu: 694015653

      R