Archiwum

Policyjne info

Zdarzenia drogowe

W drugiej połowie września na naszych drogach doszło do szeregu zdarzeń drogowych, m.in.:

  • 28 września w Węgrowie 24 letni mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki VW na prostym odcinku drogi najechał na tył jadącego w tym samym kierunku rowerzysty, który doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.
  • W tym samym dniu w Sojkówku (gm. Sadowne) 24 letnia mieszkanka pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki BMW na prostym odcinku drogi potrąciła rowerzystę, który poniósł śmierć na miejscu. Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.
  • 27 września w Ostrówku obywatel Ukrainy kierują pojazdem marki VW w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze a następnie do przydrożnego rowu. Kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości (0,42 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). Nikt nie doznał obrażeń. Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.
  • W tym samym dniu w m. Śnice (gm. Liw) obywatel Ukrainy kierując pojazdem ciężarowym marki Daf  na łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.  Kierowca trzeźwy przewieziony do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrów.
  • 21 września w Węgrowie mieszkaniec pow. drawskiego kierując pojazdem marki Mercedes podczas zmiany pasa ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi Toyota doprowadzając do zderzenia. Nikt nie poniósł obrażeń.
  • 20 września w  Łochowie mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Volvo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Ford w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Żaden z uczestników nie doznał obrażeń ciała.
  • 19 września w Łochowie na DK 62 65 letni mieszkaniec pow. łukowskiego kierując pojazdem ciężarowym marki Scania wraz z naczepą oraz 25 letni mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem ciężarowym marki Daf,  podczas wymijania się na  łuku drogi nie zachowali należytej ostrożności w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Kierowca pojazdu Daf poniósł obrażenia ciała. Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.
  • 19 września w Węgrowie mieszkanka pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Opel Corsa nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem marki Opel Mokka. Kierująca Corsą trafiła do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.
  • 17 września w Łochowie 70-letni mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując  motorowerem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu w wyniku czego doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem marki VW. Kierujący motorowerem oraz pasażerka samochodu doznali obrażeń ciała. Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego  o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu i  zdrowym rozsądkiem.

Podsumowanie działań NURD

2 października funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania pn. „Nurd”. Funkcjonariusze ujawnili 19 przypadków nieprawidłowego przejazdu przez przejście dla pieszych oraz 1  przypadek innego nieprawidłowego zachowania wobec pieszych.

Podsumowanie działań "SMOG"

30 września prowadzono działania o nazwie "SMOG" podczas których sprawdzali stan techniczny aut. Funkcjonariusze zwracali uwagę na pojazdy emitujące zbyt dużą ilość spalin do atmosfery.

W działaniach "SMOG" uczestniczyło 12 policjantów. Funkcjonariusze sprawdzili stan techniczny 37 aut, i nie stwierdzili nieprawidłowości. Działania "SMOG" mają na celu wyeliminowanie z ruchu aut emitujących nadmierną ilość spalin do atmosfery.

Kolejne plantacje konopi zlikwidowane

Policjanci z Węgrowa i Łochowa, na podstawie informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy z Wydziałów dw. z Cyberprzestępczością KWP z Radomia i Bydgoszczy zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich. 19 i 20 września policjanci z z Węgrowa i Łochowa przeszukali dwie posesji na terenie powiatu węgrowskiego. W czasie przeszukań ujawnili 30 krzewów konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn (28 i 29 lat). Teraz policjanci ustalają gdzie miały trafić powstałe w ten sposób narkotyki. Mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Likwidacja plantacji udało się dzięki współpracy z  funkcjonariuszami z  Wydziałów do walki z Cyberprzestępczością KWP z Radomia i Bydgoszczy.

Podsumowanie działań „Telefony”

16 września prowadzono działania o nazwie "Telefony" podczas których sprawdzali, czy kierowcy stosują się do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku podczas rozmowy. W działaniach  uczestniczyło 10 policjantów.  Funkcjonariusze skontrolowali 36 samochodów.  Ujawnili 8 naruszeń przepisów dotyczących korzystania z telefonów podczas jazdy.

Zlikwidowali wytwórnię metamfetaminy

Sukcesem mogą pochwalić się funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy w niedzielę, 8 września, w okolicy Łochowa, zlikwidowali wytwórnię metamfetaminy. Zatrzymani trzej mężczyźni to Wietnamczycy, mieszkający na stałe w Czechach.  

Fabryka narkotyków znajdowała się w willi wynajętej od 43-letniej obywatelki Polski, w okolicy Łochowa, w powiecie węgrowskim. Zabezpieczono około 6,5 kg pseudoefedryny, tj. prekursora, z którego można było uzyskać 4,5 kg wysokiej jakości metamfetaminy, a także kompletną linię laboratoryjną służącą do produkcji narkotyku. Podczas całego cyklu produkcyjnego można było uzyskać narkotyk o ponad 90 proc. czystości. W toku czynności funkcjonariusze ujawnili ponadto niekonwencjonalny system odprowadzania i chłodzenia toksycznych i trujących oparów - niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi - wydzielających się w trakcie produkcji metamfetaminy. Niebezpieczne substancje były odprowadzane bezpośrednio do kanalizacji, stanowiąc w ten sposób poważne zagrożenie dla otoczenia. Szacuje się, że wartość wyprodukowanej metamfetaminy, po wprowadzeniu jej do obrotu, mogła wynieść co najmniej 650 tys. złotych.

Zatrzymani mężczyźni to Wietnamczycy w wieku od 32 do 43 lat. W związku z powyższym, równolegle z czynnościami przeprowadzonymi przez Straż Graniczną, ich mieszkania zostały przeszukane przez tamtejszą policję. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty usiłowania wytworzenia znacznej ilości narkotyków, posiadania przyrządów służących do ich produkcji, a także posiadania prekursorów, za co grozi kara pozbawienia wolności nie mniejsza niż 3 lata. Wobec podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowych aresztów na okres 3 miesięcy. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi.

Za: KPP Węgrów, Nadwiślański Oddział Straży Granicznej