Wielka Gala letnia 2019

Tegoroczna Gala z 19 czerwca rozpoczęła się punktualnie o 18:00. Na samym początku swój udany występ miała grupa taneczna Latino Fever, gdzie dziewczynki w wieku 3-5 lat zaprezentowały taniec nowoczesny pod przewodnictwem instruktora Łukasza Cacko. Publiczność dopingowała od samego początku najmłodsze pociechy, które tanecznym krokiem rozpoczęły Galę. Oprócz występów na scenie, swoje prace artystyczne zaprezentowała grupa plastyczna i ceramiczna. Owoce pracy zajęć ceramicznych z dumą prezentował opiekun grupy Roman Kuzelyak a prac plastycznych opiekun Katarzyna Bala. Oklaski nie miały końca, a łochowska publiczność mogła z dumą podziwiać pasję młodych uczniów. (Ich prace oglądać można było w Galerii MiGOK-u.)

 

W tym roku dodatkową atrakcją Gali było rozdanie prezentów dla każdego uczestnika w/w wydarzenia. Głównym sponsorem tego przedsięwzięcia był p. Piotr Tężyński właściciel firmy Piece CO Kamionna, producent kotłów na pelet i ekogroszek w 5 klasie, który zafundował wspaniałe prezenty dla naszych dzieci.
Jako kolejne, wystąpiły grupy z zajęć fortepianu i akordeonu pod przewodnictwem Nadzieji Bajdy i Tomasza Ostaszewskiego.

Następni wykonawcy dali popis na perkusji grając utwory przy akompaniamencie fortepianu instruktora Macieja Dziedzica.

Kolejne dwie grupy, to już fortepian i skrzypce. Instruktor Anna Rudawska mogła być ogromnie dumna ze swoich podopiecznych. Rozprzestrzeniające się na sali dźwięki fortepianu, wprowadziły wszystkich zgromadzonych w swoiście nostalgiczny nastrój. Publiczność była pełna podziwu.

Następną, ale najbardziej liczną grupą byli gitarzyści. Zajęcia prowadzi Radosław Świderski, który bacznie obserwował, jak młodzi adepci idealnie trafiają w odpowiednie struny. Na zakończenie grupa wokalna Pauliny Gocałek pokazała swoje umiejętności podrywając salę i przyprawiając widownię o dreszcze.

Od początku Gali, swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz miasta Łochów, Robert Gołaszewski. Bacznie przyglądał się całemu wydarzeniu.

Jak co roku Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie z dumą mógł przedstawić całą roczną pracę ognisk muzycznych i licznych kół zainteresowań. Mamy nadzieję, że przy kolejnej Gali łochowska scena będzie równie liczna, ponieważ zainteresowanie muzyczne ciągle rośnie w siłę.

A. Sęczyk

 
Michal Krupa