Moje Małe Mistrzostwa Polski w Unihokeju!

Prawie pięćdziesiąt drużyn, blisko pół tysiąca dzieci rywalizowało w weekend 15-16.06.2019r. o Puchar Polski w Unihokeju. Ponad sto meczów rozegrano w trzech halach sportowych: w Łochowie w SP2 i SP3 oraz w Kamionnie.

Do naszego miasta przyjechały ekipy z całego kraju, zarówno znad morza, jak i z Małopolski, czy Warmii i Mazur. Wszyscy z kijami i piłeczkami po to, by spróbować swoich sił w walce z rówieśnikami. Niestraszne były upały, choć atmosfera momentami była bardzo gorąca. Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych (chłopcy 2007 i 2009 oraz dziewczęta 2007).

 

Zwycięzcami zostali:

Chłopcy 2007

1. UKS Wilki Godkowo (woj. warmińsko-mazurskie); 2. Olimpia Łochów (woj. mazowieckie); 3. ULKS Józefina (woj. mazowieckie).

Chłopcy 2009

1. Podhale Nowy Targ (woj. małopolskie); 2. MUKS Zielonka (woj. mazowieckie); 3. Olimpia Łochów (woj. mazowieckie).

Dziewczęta 2007

1. Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk I (woj. pomorskie); 2. KS Dragons Płoskinia (woj. warmińsko-mazurskie); 3. UKS Młode Wilki Zabrodzie (woj. mazowieckie).

Rozegrano ponad sto meczów, które prowadzili licencjonowani sędziowie oraz zawodnicy Olimpii Łochów. Jako starsi koledzy „po fachu” z ogromną radością oglądaliśmy rozgrywki. Rośnie młode pokolenie zawodników, więc jesteśmy optymistami jeśli chodzi o rozwój unihokeja w naszym kraju. Była też to świetna okazja do integracji i spędzenia wspólnie czasu przy grach i zabawach. W imieniu sędziów z SP nr 3 w Łochowie chcielibyśmy bardzo podziękować zawodniczkom z Gdańska, które pomogły nam posprzątać boisko. Piękny gest, który pokazuje, że oprócz strzelania bramek liczą się także kształtowanie charakteru i pomaganie innym. J

Uroczyste zakończenie pucharowego turnieju odbyło się w niedzielne popołudnie. Wspaniałe nagrody (medale, puchary, koszulki, rękawice bramkarskie oraz kije dla najlepszych zawodników turnieju) wręczali: Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Prezes Polskiego Związku Unihokeja Marek Chomnicki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łochowie Sławomir Ryszawa oraz Dyrektor SP nr 2 w Łochowie Renata Jaczewska.

Organizatorami całej imprezy byli: SKS Olimpia Łochów z Prezesem Januszem Sternickim na czele oraz Polski Związek Unihokeja. Zadanie sfinansowano ze środków budżetu samorządu województwa mazowieckiego.

To było prawdziwe święto unihokeja. Jeden z największych turniejów w naszym kraju. Można się tylko cieszyć, że coraz więcej dzieci wybiera tę dyscyplinę sportu, a organizacyjnie Łochów po raz kolejny zdał egzamin na piątkę! Wszystkim dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji! :)

Karol Miszczuk

 
Michal Krupa