Piknik Rodzinny w Ostrówku

Dnia 22 czerwca 2019 roku w Ostrówku  na boisku LKS Ostrówek odbyła się impreza integracyjna dla mieszkańców Ostrówka i okolic „Piknik Rodzinny”. Organizatorem imprezy był LKS w Ostrówku, a pomysłodawcą Stowarzyszenie Przyjaciół Ostrówka w trakcie rejestracji. Wydarzenie obfitowało w wiele ciekawostek  dla dzieci. Można było przejechać się zabytkowym motorem z koszem,  poskakać na trampolinach, zjechać z wysokiej zjeżdżalni, popływać w dmuchanej kuli w basenie, wziąć udział w warsztatach malarskich, lekcji resuscytacji, osobiście wykonać sztuczne oddychanie i masaż serca na fantomach. Instruktaż resuscytacji prowadzili wykwalifikowania ratownicy medyczni i strażacy z jednostki w Ostrówku.

Atrakcją dla młodych chłopców była możliwość obejrzenia wozu strażackiego  i  udział w meczu piłki nożnej  dzieci kontra rodzice.  Najmłodsi chętnie korzystali ze ścieżki sensorycznej oraz możliwości malowania buziek w różne wzory np.: biedronki, motylka, kotka… Mogli również osobiście puszczać ogromne bańki mydlane, wziąć udział w zabawach z chustą lub przyłączyć się do animatora uczącego kroków  tańców afrykańskich. Starsi  mogli nauczyć się haftu krzyżykowego i poznać techniki rzeźbiarskie w drewnie, obejrzeć obrazy wyhaftowane przez mieszkankę Ostrówka, a także wystawkę rzeźb. Można było również przyjrzeć się pracy pszczół  umieszczonych w szklanej ramce oraz wziąć udział w pogadance o ich życiu. O godz. 18.30 przeprowadzony został quiz dotyczący wiedzy o Gminie Łochów. Zgłosiło się 9 uczestników. Rywalizacja była zawzięta, a pytania dość trudne. Wyłoniono dwóch równorzędnych zwycięzców. Wszyscy uczestnicy quizu otrzymali nagrody za udział, natomiast zwycięzcy  nagrody rzeczowe.

O oprawę muzyczną eventu zadbał DJ Marco KEY. Była to pierwsza impreza, w organizację której włączyło się  tak wielu mieszkańców Ostrówka i okolic z tak dużym zaangażowaniem. Pierwsza impreza, w trakcie której pojawiło się tak wiele rozrywek. Szczególną atrakcją była możliwość skosztowania regionalnych potraw przygotowanych w sposób tradycyjny - domowy, takich jak: swojski chleb, smalec, kiszone ogórki, pasztety, pierogi, pyzy z serem, ciasta drożdżowe, serniki, szarlotki itp. Wszystkim osobom, które podjęły się tak odpowiedzialnego zadania serdecznie dziękujemy.

M.P.

 
Michal Krupa